Czy implanty bolą?

Czy implanty bolą? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu osobom. Z pewnością ich wszczepianie jest w 100% bezpieczne, o ile zabieg przeprowadzają doświadczeni lekarze. Na wszelki wypadek nie ma czego się bać – w naszym gabinecie robimy wszystko, aby cały proces był maksymalnie komfortowy dla pacjenta. Co mamy na myśli? Przeczytaj ten artykuł, a się przekonasz!
 
 

Czym są implanty?

Implanty to struktury przyjmujące zwykle formę małych śrubek. Wszczepia się je w kość szczęki lub żuchwy. Wykonuje się je z biozgodnego materiału – zazwyczaj jest to tytan, rzadziej natomiast tlenek cyrkonu. Biokompatybilność oznacza, że organizm nie uznaje implantu za ciało obce i dobrze go toleruje. Po wszczepieniu łączy się on z kością, tworząc solidną podstawę pod uzupełnienie protetyczne.
 
 

Czy wszczepianie implantów boli?

Wszczepianie implantów nie boli, ponieważ cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Możliwe jest jednak to, że odczujesz niewielki dyskomfort związany z wibracjami, które powstają podczas nawiercania kości. Warto zaznaczyć, że odsłonięcie implantów, czyli kolejny etap leczenia, również nie powoduje bólu. Polega on na przecięciu dziąsła nad implantem. Później wkręca się natomiast śrubę gojącą.
 
Wszystkie powyższe procedury medyczne wykonywane są w znieczuleniu. Ważne jest to, że w naszym gabinecie stosujemy wysokiej klasy znieczulenie komputerowe. Pozwala ono kontrolować siłę aplikowania środka znieczulającego, w zależności od prężności tkanek. Dzięki temu, że dozowany jest on w sposób elektroniczny, pacjent nie ma uczucia rozpierania tkanek, które odczuwane jest tak często przy znieczuleniu podawanym przez strzykawkę. Warto dodać, że pacjent nie odczuwa w tym przypadku nawet bólu podczas aplikacji znieczulenia, który jest charakterystyczny dla znanego wszystkim wkłucia.
 
Znieczulenie komputerowe to jednak nie jedyne rozwiązanie w naszym gabinecie, które pozwala pozbyć się bólu podczas wszczepiania implantów. Osobom, które bardzo obawiają się leczenia implantologicznego, proponujemy narkozę. Dzięki niej możemy wprowadzić pacjenta w stan głębokiego snu i obudzić go dopiero po przeprowadzenia zabiegu.
 
 

 
 

Czy odczuwalny jest ból po wszczepieniu implantów?

Wszczepianie implantów to zabieg inwazyjny, dlatego po jego przeprowadzeniu, kiedy znieczulenie przestanie działać, można spodziewać się obrzęku, opuchlizny oraz dolegliwości bólowych, które mogą się utrzymywać do kilku dni. Jednocześnie nie są (a przynajmniej nie powinny być) one mocno nasilone. W tym czasie rekomendowane jest jednak przyjmowanie środków przeciwbólowych. W razie potrzeby można także zastosować zimne okłady. Jeżeli jednak dojdzie do takich symptomów, jak gorączka czy szczękościsk, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
 
 

Dowiedz się więcej

Implanty to temat-rzeka. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek dotyczące ich pytania, odwiedź klinikę Dr Danuty Borczyk. Powiemy Ci m.in. jakie są wskazania i przeciwwskazania do ich wszczepienia, jak należy postępować po zabiegu, a także to, ile taki zabieg kosztuje. Skontaktuj się z nami i zadzwoń na numer +48 602 232 400 lub wypełnij formularz.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?