Dział higieny jamy ustnej

W myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć”, utworzyliśmy nowy dział higieny i profilaktyki, który zajmuje się przeprowadzeniem wizyt kontrolnych, zabiegów higienizacyjnych oraz edukacją w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.  Zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. 

 
Nie czekaj, aż zacznie boleć. Regularnie kontroluj stan zdrowia swoich zębów.

Właściwa higiena jamy ustnej i zabiegi profilaktyczne jako podstawa utrzymania zdrowia zębów i dziąseł

Ból zęba to poważny sygnał ostrzegawczy, który informuje o toczącym się stanie zapalnym. Również krwawienie dziąseł i nadwrażliwość zębów to uciążliwe objawy, których nie powinniśmy bagatelizować. Lekceważone mogą prowadzić do dalszego rozwoju choroby, co może skutkować skomplikowanym i kosztownym leczeniem, a w konsekwencji także utratą zębów. Tym problemom można dużo wcześniej zapobiec, stosując się do zasad profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Do takich należy właściwa higiena oraz regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym.

Twój strażnik zdrowia zębów

W dziale higieny i profilaktyki możesz liczyć na indywidualną opiekę dedykowanego członka zespołu. To specjalista, który zajmuje się kontrolą stanu zdrowia jamy ustnej oraz zabiegami związanymi z jej higieną. Co to oznacza dla Pacjentów?

 

Dział higieny i profilaktyki zdrowia jamy ustnej posiada bezpośredni numer telefonu oraz jednego koordynatora wizyt. To znacznie usprawnia proces umawiania wizyt kontrolnych i higienizacyjnych oraz ułatwia komunikację z Pacjentami.

 

Dla każdego Pacjenta przygotowywany jest indywidualny plan higieny i profilaktyki dopasowany do jego oczekiwań i potrzeb.

Profilaktyka zdrowia jamy ustnej

Płytka bakteryjna i kamień nazębny są przyczyną powstawania chorób zębów i dziąseł, takich jak próchnica czy paradontoza. Regularne, profesjonalne czyszczenie zębów pozwala im skutecznie zapobiegać. W naszej klinice Pacjenci mogą skorzystać z następujących zabiegów profilaktycznych:

 
– fluoryzacja,
– higienizacja (usuwanie osadów, piaskowanie i polerowanie),
– lakowanie zębów.

Dodatkowe usługi w zakresie profilaktyki i higieny jamy ustnej

Pragniemy, aby wszyscy nasi Pacjenci mieli dostęp do zaawansowanej profilaktyki zdrowia zębów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy skutecznie pomóc im nie tylko zapobiegać chorobom jamy ustnej, lecz także poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Nowe usługi są dedykowane między innymi Pacjentom korzystającym z protez zębowych oraz cierpiących na nadwrażliwość zębów. Z tego względu rozszerzyliśmy zakres działań o takie zabiegi, jak ultradźwiękowe czyszczenie protez zębowych, laserowe odwrażliwianie zębów. Częściej niż dotychczas będziemy także świadczyć usługi wybielania zębów w gabinecie. 

Czy wiesz, jak prawidłowo czyścić zęby?

Właściwa technika czyszczenia jamy ustnej jest kluczowa dla zachowania jej odpowiedniego poziomu higieny. Okazuje się, że wielu Pacjentów czyści zęby w sposób nieprawidłowy. Na szczęście na naukę nigdy nie jest za późno, a regularne ćwiczenia szybko stają się zdrowym nawykiem. Zarówno dzieci, jak i dorosłych zapraszamy więc na wizyty instruktażowe z prawidłowego czyszczenia zębów. Nasi Pacjenci będą mieli także okazję wypróbować najnowsze szczoteczki soniczne i elektryczne z indywidualnymi końcówkami.

Dowiedz się więcej!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o higienie i profilaktyce zębów i jamy ustnej, zapraszamy do gabinetu dr Danuty Borczyk. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 882 415 243.

Zadzwoń: +48 602 232 400