Cyfrowa diagnostyka 3D w na miejscu!

Pełna, precyzyjna diagnostyka to podstawa każdej terapii. To właśnie na jej podstawie można prawidłowo ocenić stan zdrowia jamy ustnej, a tym samym dobrać odpowiednie metody leczenia. Ma to ogromny wpływ na podniesienie skuteczności wykonywania wszystkich zabiegów. Dlatego w mojej klinice stomatologicznej zorganizowałam prywatne centrum diagnostyczne, wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia. Innowacyjne i w pełni bezpieczne technologie pozwalają uzyskać wszelkie niezbędne informacje, dzięki czemu leczenie staje się całkowicie przewidywalne. Co ważne, możliwość wykonania wszystkich badań w jednym miejscu sprawia, że możesz zaoszczędzić swój cenny czas.

RTG punktowe

Urządzenie to pozwala na uzyskanie precyzyjnego obrazu budowy anatomicznej zęba. Technologia ta więc znajduje zastosowanie przede wszystkim przed planowanym leczeniem kanałowym. Na podstawie uzyskanego zdjęcia można prawidłowo zaplanować cały zabieg, tym samym znacznie podnosząc jego skuteczność. Usunięcie zęba także może wymagać skorzystania z RTG punktowego, dzięki czemu terapia staje się w pełni przewidywalna. Technologia ta świetnie sprawdza się również przy diagnozowaniu zmian próchnicowych, które są nie są widoczne w trakcie standardowej kontroli. 

 

 

 

 

RTG panoramiczne

RTG panoramiczne pozwala uzyskać dokładny obraz uzębienia, żuchwy, szczęki, zatok szczękowych oraz stawów skroniowo-żuchwowych. To właśnie dzięki temu urządzeniu możliwe jest prawidłowe ocenienie indywidualnych warunków anatomicznych, co ma ogromne znaczenie dla planowania i powodzenia całej terapii. Na podstawie zdjęcia RTG panoramicznego można wykryć wczesne zmiany próchnicowe oraz stany zapalne w jamie ustnej. Dlatego tego urządzenia nie mogło zabraknąć w moim prywatnym centrum diagnostycznym.

 

 

RTG cefalometryczne 

RTG cefalometryczne umożliwia uzyskanie zdjęcia czaszki w pozycji bocznej. W ten sposób otrzymuje się obraz tkanek miękkich i twardych twarzy, podniebienia twardego, a także zatok przynosowych. Badanie to pozwala więc na ocenę kształtu kości, nieprawidłowości zębowych oraz profilu Pacjenta. Na tej właśnie podstawie bardzo często możliwym staje się dobranie odpowiednich metod leczenia.

 

Tomografia komputerowa

Technologia ta świetnie sprawdza się przed planowaniem leczenia implantologicznego. Tomografia komputerowa pozwala bowiem na uzyskanie trójwymiarowego obrazu całej jamy ustnej, dzięki czemu precyzyjnie można ocenić warunki kostne. Jest to niezwykle ważne przed wszczepieniem implantów, bo właśnie od tego zależy powodzenie całego zabiegu. Jak się okazuje badanie to również idealnie sprawdza się przed przystąpieniem do usunięcia zębów mądrości i leczenia kanałowego.

 

 

 

 

Kamera wewnątrzustna

Dostrzeżenie wszystkich zmian w jamie ustne nieuzbrojonym okiem jest wręcz niemożliwe. Z tego właśnie powodu moje prywatne centrum diagnostyczne zostało wyposażone w kamerę wewnątrzustną. Dzięki niej możliwe jest rozpoznanie wielu dolegliwości na ich wczesnym etapie rozwoju, przez co możliwe jest szybkie podjęcie koniecznego leczenia, a tym samym zapobieganie pojawieniu się poważniejszych konsekwencji w przyszłości. Niewątpliwą zaletą kamery wewnątrzustnej jest to, że Pacjent może zobaczyć swoje uzębienie na ekranie monitora. W ten sposób będę mogła Ci bez większych przeszkód opowiedzieć o wszystkich niepokojących zmianach pojawiających się w jamie ustnej.

 

 

 

 

 

Umów się na konsultację !

 

Posiadanie prywatnego centrum diagnostycznego w Stomatologia Danuta Borczyk wpływa nie tylko na skuteczność całego leczenia, ale także na Twój komfort w czasie trwania terapii. Dzieje się tak, ponieważ nie musisz wykonywać badań w inny miejscach, tym samym oszczędzasz swój cenny czas. Sprawdź sam, jak przebiega leczenie w renomowanej klinice spełniającej wszystkie najwyższe standardy. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.

Pobierz autorski poradnik dla pacjenta

Szukasz dobrego dentysty dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy gabinet któremu powierzysz zdrowie swojej rodziny? Specjalnie dla Ciebie zespół ekspertów gabinetu dr Borczyk przygotował poradnik. Pobierz go teraz i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny.Zobacz opinie Pacjentów o gabinecie dr Danuty Borczyk

Danuta Borczyk - ZnanyLekarz.pl
Stomatologia Danuta Borczyk
5.0
Based on 7 reviews
napędzany przez Facebook
Dawid Maleszka
Dawid Maleszka
2022-06-09T09:24:25+0000
Nie ma lepszej kliniki stomatologicznej w Katowicach niż u Pani doktor Danuty Borczyk. Dziękujemy gorąco Pani doktor Danucie i zespołowi za odwagę i chęć rozwiązywania problemów, które postawił nasz gość z zagranicy, u którego wystąpił problem z implantem i został rozwiązany z sukcesem. Dziękujemy za dobre serce i zrozumienie sytuacji naszego gościa. Pełen profesjonalizm, bogate, międzynarodowe doświadczenie, obsługa na najwyższym poziomie sprawia, że z czystym sumieniem mogę polecić tą klinikę i jej zespół pracowników. Pozdrawiam serdecznie Dawid Maleszkaczytaj więcej
Aneta Płuska
Aneta Płuska
2021-09-21T17:27:43+0000
Dziękuję za piękny uśmiech, polecam z calego serca. Pełny profesjonalizm wspaniała opieka personelu pozdrawiam serdecznie. 😍czytaj więcej
Anna Cichoń
Anna Cichoń
2017-12-01T08:19:04+0000
Pełny profesjonalizm połączony z przemiłą atmosferą.
Yunuen Martínez
Yunuen Martínez
2017-03-27T18:55:05+0000
Stomatologia Danuta Borczyk is the most profesional place I’ve ever been. I highly recommend Danuta Borczyk and her profesional and very kind work team.czytaj więcej
Katarzyna Milka
Katarzyna Milka
2015-10-02T19:22:55+0000
Stefan Skrzyn
Stefan Skrzyn
2015-04-13T21:01:32+0000
😉
Zadzwoń: +48 602 232 400