Implanty zębów katowice

Z pojawieniem się braków zębowych wiąże się wiele nieprzyjemnych skutków. Ból, problemy z prawidłowym żuciem pokarmów, zasłanianie ust w trakcie rozmowy czy śmiania się… Nic dziwnego, że znacznie trudniej wtedy czerpać radość życia. Na szczęście współczesna stomatologia opracowała skuteczne rozwiązania, które pozwalają nie tylko estetycznie zrekonstruować utracone uzębienie, ale przede wszystkim przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Jeden z etapów takiego kompleksowego leczenia polega na wszczepieniu implantów, które przejmują funkcje korzeni. O wyjątkowości tego rozwiązania przekonały się już tysiące Pacjentów, którzy mogą cieszyć się swoimi ,,trzecimi zębami”.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o implantach

Tytanową śrubę, którą wszczepia się w miejsce korzenia, nazywa się implantem zębowym. Wykonany jest on z całkowicie biokompatybilnych materiałów, co oznacza, że bez większych przeszkód integruje się z kością. W mojej klinice stomatologicznej wykorzystuję wyłącznie implanty klasy premium. Zabieg implantacji kończy się sukcesem w ponad 99% przypadków! Doświadczenie, wiedza, umiejętności, ale także stosowanie najlepszej jakości materiałów czyni leczenie przewidywalnym, a uzyskane efekty zawsze spełniają oczekiwania Pacjentów.

 

 

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

dr Danuta Borczyk

zajmuje się: protetyka, implantologia, chirurgia

Dr Danuta Borczyk ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Katowicach. Jej praca poświęcona jest głównie protetyce, ale zajmuje się również chirurgią stomatologiczną, ortodoncją czy stomatologią dziecięcą. Wiele czasu poświęca doskonaleniu swoich umiejętności – staże kliniczne w Kopenhadze (Dania), Niemczech, kursy praktyczne w Norwegii i Włoszech (dr L.Vanini).Odbyła szkolenia implantologiczne w Mölndal Hospital (Goeteborg) oraz University of Umea z zakresu systemów Branemark Replace.


Uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych oraz wykładach z zakresu estetyki implantologicznej. Spędziła 4 tygodnie w ośrodku Practical Clinical Courses (Provo, Utah) na zaproszenie dr G. Christiansena (1997 r.). Odbyła również w roku 2000 staż kliniczny w praktyce dr C. Zappala (Bergamo, Włochy).

 

Dr Danuta Borczyk jako jeden z pierwszych lekarzy w naszym kraju wprowadziła zasady stomatologii estetycznej do codziennej praktyki.

Dr n. med. Tomasz Janic

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Zajmuje się:  implantologia, chirurgia

Dr n. med. specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Janic ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Staż podyplomowy odbył w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej ŚUM. W roku 2006 rozpoczął studia podyplomowe w Studium Doktoranckim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2012 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Katedrze Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej w Katowicach.

W latach 2013 – 2019 pracownik Samodzielnego Publicznego Szpitala Kliniczneg im. A. Mielęckiego w Katowicach, Klinika Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej.
W latach 2007 – 2019 prowadził zajęcia dydaktyczne dla studentów Śląskiego Uniwersytety Medycznego w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz propedeutyki stomatologii. W roku 2019 zdał państwowy egzamin specjalizacyjny w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej.

Od pojedynczego braku do bezzębia – rodzaje leczeń

Pojedynczy brak – utrata jednego zęba wymaga podjęcia leczenia najszybciej jak to możliwe. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu, jednak w mojej klinice zawsze zalecam odbudowanie uzębienia na implancie, co pozwala uzyskać znakomite efekty. W takiej sytuacji wszczepia się jedną tytanową śrubę w miejsce po utraconym korzeniu. Następnie mocuje się na niej odpowiednią koroną, dzięki czemu można znowu cieszyć się pięknym uśmiechem.


Kilka braków zębowych obok siebie – w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mostu protetycznego przymocowanego na stałe do implantów. Wszczepia się więc dwie tytanowe śrubki, które przejmują funkcje korzeni, stając się tym samym filarami odbudowy. Na nich następnie na stałe mocuje się most protetyczny. Warto pamiętać, że rekonstrukcje mogą funkcjonować obok i niezależnie od oszlifowanych wcześniej zębów.


Bezzębie – stomatologia opracowała liczne rozwiązania, które pozwalają skutecznie odbudować wszystkie zęby: od tradycyjnych protez akrylowych po nowoczesne metody pozwalające przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. W celu uzyskania optymalnych efektów, którymi będziesz cieszył się przez długie lata, warto zdecydować się na zrekonstruowanie uzębienia z wykorzystaniem implantów. W takim przypadku wszczepia się kilka tytanowych śrubek w miejsca po utraconych korzeniach, dzięki czemu możliwe jest stabilne przytwierdzenie protezy. Po zakończonym leczeniu w końcu będziesz mógł cieszyć się swoim nowym uśmiechem.

 

sb (2228)

Leczenie implantologiczne krok po kroku

1. Konsultacja – to właśnie ona jest pierwszym etapem każdego leczenia w mojej klinice. W trakcie wizyty porozmawiam z Tobą o wszystkich problemach w jamie ustnej. Będziesz mógł wtedy również podzielić się swoimi obawami i wątpliwościami związanymi z terapią. Chętnie wyjaśnię Ci wszystkie niuanse leczenia, abyś mógł spokojnie do niego podejść. Najważniejszym jednak elementem tej wizyty jest dokładna diagnostyka, która wykonywana jest w prywatnym centrum diagnostycznym mieszczącym się w murach kliniki Stomatologia Danuta Borczyk. Zostało ono wyposażone we wszelkie niezbędne urządzenia, takie jak RTG czy tomografię komputerową. Technologie te pozwalają precyzyjnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej oraz przeanalizować warunki kostne. Na tej podstawie dobieram odpowiednie metody leczenia i przygotowuję kompleksowy plan terapii. Dzięki temu od samego początku wiesz, jak będzie przebiegał cały proces krok po kroku. Ponadto znacznie wzrasta skuteczność leczenia, a uzyskane po jego zakończeniu efekty są w pełni przewidywalne.

2. Odbudowa tkanek – braki zębowe mogą być tylko jednym z wielu problemów występujących w jamie ustnej, o których Pacjent może nawet nie wiedzieć. Po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki okazać się może, że ilość tkanki kostnej lub miękkiej jest niewystarczająca, przez co niemożliwym staje się wszczepienie implantów. W takiej sytuacji przeprowadza się zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, których celem jest odbudowanie kości albo dziąsła. Zabiegi te są w pełni bezpieczne i bezbolesne, w czym ogromna zasługa nie tylko wykorzystywanych nowoczesnych technologii, takich jak komputerowe znieczulenie, ale również doświadczenia, wiedzy i umiejętności.

3. Wszczepienie implantów – jeżeli nie istnieją żadne przeciwwskazania, przeprowadzane jest leczenie implantologiczne. Polega ono na umieszczeniu odpowiedniej ilości implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Wszczepienie jednej tytanowej śrubki trwa około 15 minut. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i niezwykle skuteczny. Stosowany przeze mnie szwedzki system sprawia, że sukcesem kończy się ponad 99% przypadków. W trakcie leczenia wykorzystuję amerykańskie znieczulenie, które czyni cały proces w pełni komfortowym.

4. Integracja implantów – gojenie się implantów trwa kilka tygodni. Proces ten jest wspomagany poprzez specjalną śrubę gojącą. Następnie pobierany zostaje wycisk uzębienia, który przekazywany jest technikom protetycznym.

5. Przygotowanie i zamocowanie odbudowy protetycznej – w prywatnym laboratorium protetycznym przygotowywane są indywidualnie dopasowane rekonstrukcje: korony, mosty lub protezy. Doświadczeni technicy dbają o każdy najmniejszy detal tworzonych prac, aby uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnego wyglądu. Ostatnim krokiem jest zamocowanie odbudowy na stałe. Po wyjściu z kliniki w końcu będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem!

Poznaj historię leczenia naszych PacjentówZobacz porady naszego eksperta

Strach przed wizytą w klinice stomatologicznej to poważny problem, z którym ciągle boryka się wielu Pacjentów. Świetnie zdaję sobie z tego sprawę, dlatego jako jedna z pierwszych w Polsce w codziennej praktyce zaczęłam wykorzystywać wyjątkowe rozwiązanie, jakim jest amerykańskie znieczulenie. To w dużej mierze dzięki temu urządzeniu wszystkie zabiegi przeprowadzane w mojej klinice stomatologicznej są w pełni komfortowe i całkowicie bezbolesne. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, w trakcie podawania znieczulania nie jest odczuwane nieprzyjemne wrażenie rozpierania tkanek, ponieważ ilość podanego środka jest mniejsza, a odrętwienie znacznie szybciej ustępuje, przez co po wyjściu z gabinetu można normalnie jeść i mówić. Warto również dodać, że projektanci komputerowego znieczulenia zadbali o jego estetyczny wygląd. Budząca niemiłe skojarzenia strzykawka została zastąpiona przez specjalny aplikator, który swoim kształtem przypomina czarodziejską różdżkę. Zastosowane w tym urządzeniu technologie sprawiają, że leczenie staje się niezwykle komfortowe, a Ty na pewno będziesz wspominał wizytę w Stomatologia Danuta Borczyk z przyjemnością.

 

 

 

Dla niektórych osób wizja leczenia stomatologicznego może być wręcz paraliżująca. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazać się może narkoza, czyli znieczulenie ogólne. Jego działanie polega na wprowadzeniu Pacjenta w stan głębokiego snu, przez co nie jest odczuwany ból, a wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka chwil. Warto dodać, że nad Twoim bezpieczeństwem w trakcie całego procesu czuwa doświadczony anestezjolog.

 

 

Relaks przed leczeniem stomatologicznym? W mojej klinice stomatologicznej to możliwe dzięki wyjątkowemu rozwiązaniu, jakim jest gaz rozweselający. Jego działanie sprawia, że Pacjent wprowadzany jest w stan odprężenia, dzięki czemu wszystkie lęki odchodzą w niepamięć! W niektórych przypadkach gaz rozweselający sprawia, że zmniejszony zostaje również ból. Dlatego rozwiązanie to jest chętnie wybierane przez Pacjentów, którzy boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

 

 

st-567-1

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?

Odruch zasłaniania ust w towarzystwie w trakcie rozmowy czy śmiechu niezwykle często pojawia się u Pacjentów, którzy utracili swoje zęby. Kompleksowe leczenie przeprowadzone w mojej klinice pozwala skutecznie uporać się z tym problemem! Zrekonstruowanie uzębienia zamocowanego na implantach sprawia, że przywracany jest piękny uśmiech, którym można cieszyć się przez długie lata. Ma to ogromny wpływ nie tylko na życie prywatne, ale również zawodowe. ,,Trzecie zęby” pozwalają nabrać pewności siebie, dzięki czemu chętnie podejmuje się wiele inicjatyw w pracy, które mogą zostać zauważone przez przełożonych. Ponadto, jak przekonują liczne badania, z awansu znacznie częściej cieszą się osoby posiadające piękny uśmiech. Kompleksowe leczenie zmienia więc życie na lepsze, o czym przekonało się już ponad 8 000 Pacjentów, którzy opuścili mury mojej kliniki.

Na tym jednak nie koniec! Zrekonstruowanie zębów może przyczynić się do poprawy wymowy niektórych głosek. Dzieje się tak, ponieważ niektóre dźwięki do ich właściwej artykulacji wymagają pełnego kontaktu języka z zębami. Korzystnie wpływa to na komfort psychiczny. Dzięki temu można uniknąć wielu krępujących sytuacji. Jest to szczególnie ważne dla osób, których praca polega na ciągłym kontakcie z drugim człowiekiem.

Poprawa wyglądu uśmiechu czy wymowy to nie jedyne korzyści płynące z podjęcia kompleksowego leczenia. Okazuje się bowiem, że odbudowanie zębów na implantach niezwykle pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim zostaje zahamowany postępujący zanik kości, ponieważ po zakończonej terapii siły w jamie ustnej są odpowiednio rozłożone. Pozwala to również właściwie obciążyć tkankę kostną. Warto również podkreślić, że dzięki ,,trzecim zębom” możliwe jest przywrócenie naturalnych warunków w jamie ustnej. Tym samym bez problemu można przeżuć wszelkie produkty, nawet te bardzo twarde, przez co nie dochodzi do obciążenia układu trawiennego. Dodatkowo wraz z dietą można dostarczyć do organizmu wszystkie niezbędne składniki, co korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować na kompleksowe leczenie, które może odmienić życie!

Przymierz swój nowy uśmiech

,,Czy leczenie przyniesie efekty, o jakich marzę?”. To częste pytanie, które Pacjenci zadają przed podjęciem terapii. Nic dziwnego, że pojawiają się wątpliwości, bo to właśnie kompleksowe leczenie stomatologiczne może całkowicie odmienić życie. Świetnie zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w mojej klinice istnieje możliwość skorzystania z wyjątkowej technologii, która została opracowana w Finlandii. To dzięki niej jeszcze przed rozpoczęciem leczenia będziesz mógł przymierzyć swój nowy uśmiech!

 

Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z tego wyjątkowego rozwiązania, na początku konieczne będzie wykonanie sesji zdjęciowej. Uzyskane podczas niej fotografie przesyłane są następnie do specjalnego programu. Pozwala on na przygotowanie cyfrowego projektu nowego uśmiechu z uwzględnieniem wszystkich cech wyglądu, takich jak kształt twarzy czy szerokość nosa. Co ważne, na tym etapie możesz również dzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. W ten sposób masz realny wpływ na to, jak będzie prezentował się ostateczny projekt, który zostanie wyświetlony na ekranie monitora.

 

To wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ pozwala naprawdę przymierzyć nowy uśmiech! Jak to możliwe? Po przygotowaniu projektu pobiera się wycisk uzębienia, który przekazywany jest do pracowni protetycznej. To właśnie tam doświadczeni technicy z ogromną precyzją przygotowują próbną rekonstrukcję, czyli tzw. mockup. Kolejnym krokiem jest jego przymierzenie w moim gabinecie. Wtedy właśnie można zobaczyć w lustrze, jak będzie prezentował się przyszły uśmiech. Ponadto wykonywana jest sesja zdjęciowa. Zebrany w jej trakcie materiał wykorzystywany jest do przygotowania prezentacji specjalnie dla Ciebie. Na własne oczy przekonasz się, czy leczenie stomatologiczne przyniesie efekty, o jakich zawsze marzyłeś.

 

sb (1834)

Oddaj swój uśmiech w ręce eksperta z ponad 30-letnim doświadczeniem

Od ponad 30 lat pomagam spełnić marzenie Pacjentów o pięknym i zdrowym uśmiechu. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko poprzez nieustanne pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie swoich umiejętności. Pobierałam naukę u największych autorytetów współczesnej stomatologii, kończąc prestiżowe studia między innymi w Sienie. Odbyłam staże kliniczne w renomowanych placówkach w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech, gdzie szlifowałam swoje umiejętności. Zdobyta wiedza i doświadczenie sprawiły, że niezmiennie od 30 lat osiągam znakomite efekty po zakończonym leczeniu, odmieniając życie Pacjentów na lepsze. Dużą zasługę mają w tym również stosowane przez mnie wyjątkowe technologie, w które wyposażona została klinika Stomatologia Danuta Borczyk.


Moim pragnieniem jest pomoc jak największej liczbie Pacjentów, dlatego swoją szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem dzielę się na licznych, cieszących się popularnością, kursach oraz szkoleniach w Polsce, a także za granicą, między innymi w Finlandii, Szwecji czy Litwie. Ponadto jestem współzałożycielką Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej – organizacji, której celem jest rozwój umiejętności i kwalifikacji stomatologów.


Umów się na konsultację !

st (1415)

Odmień swoje życie i zdecyduj się na ,,trzecie zęby”! Za sprawą niezwykle skutecznego leczenia implantologicznego wkrótce znowu będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem. Przekonaj się sam, jak przebiega terapia w prestiżowej klinice Stomatologia Danuta Borczyk. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.

Przeczytaj najczęstsze pytania przy leczeniu implantologicznym

Zabieg implantacji nie jest wykonywany w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie dodatkowego zabiegu, którego celem jest odbudowanie utraconej kości. Warto również pamiętać, że ryzyko niepowodzenia jest większe u osób palących papierosy.

15 minut – tyle około trwa wszczepienie jednego implantu. Oznacza to, że w trakcie jednej wizyty bez większych przeszkód można umieścić kilka tytanowych śrubek w miejsca po utraconych korzeniach.

W przypadku pojawienia się jakiejkolwiek luki w uzębieniu zaleca się przeprowadzenie zabiegu implantacji. Wszczepione implanty stają się swojego rodzaju podstawą, na którą można osadzić koronę (pojedyncza luka), most (kilka braków zębów) lub protezę (bezzębie). Zakończone kompleksowe leczenie pozwala przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej.

Pobierz autorski poradnik dla pacjenta

Szukasz dobrego dentysty dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy gabinet któremu powierzysz zdrowie swojej rodziny? Specjalnie dla Ciebie zespół ekspertów gabinetu dr Borczyk przygotował poradnik. Pobierz go teraz i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny.Zobacz opinie Pacjentów o gabinecie dr Danuty Borczyk

Stomatologia Danuta Borczyk
5.0
Based on 7 reviews
napędzany przez Facebook
Dawid Maleszka
Dawid Maleszka
2022-06-09T09:24:25+0000
Nie ma lepszej kliniki stomatologicznej w Katowicach niż u Pani doktor Danuty Borczyk. Dziękujemy gorąco Pani doktor Danucie i zespołowi za odwagę i chęć rozwiązywania problemów, które postawił nasz gość z zagranicy, u którego wystąpił problem z implantem i został rozwiązany z sukcesem. Dziękujemy za dobre serce i zrozumienie sytuacji naszego gościa. Pełen profesjonalizm, bogate, międzynarodowe doświadczenie, obsługa na najwyższym poziomie sprawia, że z czystym sumieniem mogę polecić tą klinikę i jej zespół pracowników. Pozdrawiam serdecznie Dawid Maleszkaczytaj więcej
Aneta Płuska
Aneta Płuska
2021-09-21T17:27:43+0000
Dziękuję za piękny uśmiech, polecam z calego serca. Pełny profesjonalizm wspaniała opieka personelu pozdrawiam serdecznie. 😍czytaj więcej
Anna Cichoń
Anna Cichoń
2017-12-01T08:19:04+0000
Pełny profesjonalizm połączony z przemiłą atmosferą.
Yunuen Martínez
Yunuen Martínez
2017-03-27T18:55:05+0000
Stomatologia Danuta Borczyk is the most profesional place I’ve ever been. I highly recommend Danuta Borczyk and her profesional and very kind work team.czytaj więcej
Katarzyna Krzywda
Katarzyna Krzywda
2015-10-02T19:22:55+0000
Stefan Skrzyn
Stefan Skrzyn
2015-04-13T21:01:32+0000
😉
Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?