Czy wszczepienie implantów boli?

Twój uśmiech boryka się z pojedynczą luką obniżającą jego estetykę lub utrudniającą normalne funkcjonowanie? A może korzystasz z klasycznych protez ruchomych, które co prawda w pewnym stopniu przywracają funkcjonalność jamy ustnej, ale ich użytkowanie wiąże się z pewnymi niedogodnościami? Najlepszym sposobem walki z tego typu problemami jest wszczepienie implantów zębowych oraz obciążenie ich indywidualnie dobraną rekonstrukcją protetyczną. Czasami jednak Pacjenci mają wątpliwości co do tej metody, a powód jest następujący: strach przed bólem podczas zabiegu. Czy należy się bać bolesnych odczuć w trakcie implantacji? Udowodnię wam, że nie!

 

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Cała procedura ma dosyć prosty przebieg. Rozpoczynamy ją od wszczepienia implantów w miejsca po utraconych korzeniach. Są one drobnymi „śrubkami” przejmującymi ich funkcje. Ponieważ są wykonywane z biokompatybilnych materiałów, organizm traktuje implanty jako własną część, dzięki czemu zachodzi zjawisko osseointegracji, czyli scalenia tkanek kostnych ze wspomnianą „śrubką”. Tym samym kościec zapewnia sobie właściwe obciążenie i zapobiega własnemu zanikowi, co eliminuje postarzające zmarszczki twarzy wynikające z braku podparcia policzków.

Na implantach mocuje się odpowiednią odbudowę protetyczną, mającą za zadanie imitować widoczną część zęba. Są to różnego rodzaju rekonstrukcje, począwszy od pojedynczych koron zęba, przez mosty stosowane przy kilkukrotnych brakach, na protezach rozwiązujących problem bezzębia kończąc. Przywracają one estetykę uśmiechu i co najważniejsze – jego pierwotną funkcjonalność. Do produkcji takich prac protetycznych wykorzystuje się nowoczesne oraz bardzo wytrzymałe materiały, takie jak porcelana czy tlenek cyrkonu. Świetnie naśladują one naturalny wygląd zębów pod względem kształtu, koloru czy współczynnika odbijania światła.

 

Czy leczenie implantologiczne boli?

To jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez Pacjentów. Sam zabieg wszczepienia implantów trwa dosyć krótko, ponieważ wprowadzenie pojedynczego z nich wymaga około 15 minut, także podczas jednorazowej wizyty można zastosować nawet kilka „śrubek”. W mojej klinice podczas procedury wykorzystuje się bardzo nowoczesne znieczulenia komputerowe, które skutecznie eliminuje wszelkie uczucie bólu. Ponieważ wbudowany w urządzenie mikroprocesor stale reguluje ciśnienie podawania środka znieczulającego, niwelowane jest nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek w trakcie iniekcji, a przypominający „różdżkę” aplikator nie kojarzy się ze strzykawkami.

Zdarzają się Pacjenci odczuwający głębszy lęk przed leczeniem stomatologicznym, który utrudnia przeprowadzenie zabiegu implantacji. Wówczas skuteczną metodą przeciwdziałania stresowi jest przeprowadzenie sedacji wziewnej gazem rozweselającym. Leczona osoba wdycha bardzo bezpieczną mieszankę tlenu oraz podtlenku azotu, co wprowadza ją w stan odprężenia.

W przypadku, gdy Pacjent boryka się ze skrajną formą dentofobii (lęku przed leczeniem stomatologicznym) uniemożliwiającą przeprowadzenie jakichkolwiek czynności, świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie znieczulenia ogólnego, czyli narkozy. Leczona osoba jest utrzymywana w głębokim śnie, dzięki czemu zabieg wydaje się trwać raptem kilka minut! Nad całym procesem czuwa doświadczony zespół anestezjologiczny, zapewniający pełne bezpieczeństwo.

 

Okres gojenia po implantacji

Czas gojenia się wszczepionych implantów może być różny i jest uzależniony w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych Pacjenta, przeważnie jednak trwa około 4-6 tygodni. Aby wspomóc ten proces, bardzo często stosuje się specjalne śruby gojące umieszczane w miejscu pola zabiegowego. Podczas rekonwalescencji Pacjent użytkuje tymczasowe odbudowy protetyczne (chociaż dzięki obecnemu w mojej klinice prywatnemu laboratorium protetycznemu część docelowych rekonstrukcji zostaje wykonana tego samego dnia), które ostatecznie są podmieniane na stałe odpowiedniki.

 

Co możesz teraz zrobić?

Jak widać, leczenie implantologiczne jest w pełni bezbolesne, a zastosowanie nowoczesnych urządzeń oraz nieprzeciętne umiejętności sprawiają, że inwazyjność zabiegów jest przeze mnie minimalizowana. Jeśli Twój uśmiech boryka się z brakami zębowymi i chciałbyś wreszcie rozwiązać ten problem, umów się na wizytę w mojej klinice! Podczas konsultacji z pewnością wybierzemy metodę leczenia, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Wizytę możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer 602 232 400 lub poprzez wypełnienie formularza.

 

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?