Leczenie kanałowe Katowice

Leczenie kanałowe wśród Pacjentów nie budzi dobrych skojarzeń. Bolesny, długotrwały proces o niskiej skuteczności… Od lat udowadniam Pacjentom, że może ono przebiegać całkowicie inaczej. W mojej klinice podczas leczenia kanałowego wykorzystuję niezwykle precyzyjny mikroskop. To właśnie za jego sprawą w wielu przypadkach możliwe jest przeprowadzenie całego zabiegu w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba! Zastosowane rozwiązania sprawiają, że znacznie wzrasta skuteczność leczenia kanałowego, które w Stomatologia Danuta Borczyk jest w pełni komfortowe.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o endodoncji

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem zapalenia miazgi. W jej ramach opracowane zostały skuteczne rozwiązania pozwalające uratować zęba, który w przeszłości skazany był na usunięcie. W trakcie leczenia kanałowego, zwanego również zabiegiem endodontycznym, usuwana jest miazga zęba, natomiast wolna przestrzeń wypełniana jest za pomocą gutaperki, czyli specjalnego, w pełni bezpiecznego materiału. W mojej klinice podczas całej procedury korzystam z niezwykle precyzyjnego mikroskopu, który umożliwia uzyskać nawet 25-krotne przybliżenie. Urządzenie to sprawiło, że obecnie leczenie kanałowe może odbyć się w trakcie 1 wizyty, a sukcesem kończy się ponad 95% wszystkich zabiegów.

 

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

dr Danuta Borczyk

zajmuje się: protetyka, implantologia, chirurgia

Dr Danuta Borczyk ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Katowicach. Jej praca poświęcona jest głównie protetyce, ale zajmuje się również chirurgią stomatologiczną, ortodoncją czy stomatologią dziecięcą. Wiele czasu poświęca doskonaleniu swoich umiejętności – staże kliniczne w Kopenhadze (Dania), Niemczech, kursy praktyczne w Norwegii i Włoszech (dr L.Vanini).Odbyła szkolenia implantologiczne w Mölndal Hospital (Goeteborg) oraz University of Umea z zakresu systemów Branemark Replace.


Uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych oraz wykładach z zakresu estetyki implantologicznej. Spędziła 4 tygodnie w ośrodku Practical Clinical Courses (Provo, Utah) na zaproszenie dr G. Christiansena (1997 r.). Odbyła również w roku 2000 staż kliniczny w praktyce dr C. Zappala (Bergamo, Włochy).

 

Dr Danuta Borczyk jako jeden z pierwszych lekarzy w naszym kraju wprowadziła zasady stomatologii estetycznej do codziennej praktyki.

dr Paweł Arboczius

Zajmuje się:  endodoncja

Ukończył Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Laureat Międzynarodowej Konferencji STN w 2010 r. Jego wiedzę i umiejętności w leczeniu kanałowym potwierdzają tysiące wykonanych zabiegów endodontycznych oraz przeszło sto usuniętych złamanych narzędzi kanałowych z użyciem mikroskopu. Dyscyplina stomatologii, którą uprawiam, jest całkowicie zgodna z moim charakterem. Precyzyjne leczenie kanałowe zębów wymaga skupienia, dokładności, konsekwencji i doświadczenia.

Leczenie kanałowe w 1 dzień!

W Stomatologia Danuta Borczyk znajduje się prywatne centrum diagnostyczne, które zostało wyposażone w wiele innowacyjnych urządzeń, przez co możliwe jest wykonanie wszystkich niezbędnych badań w jednym miejscu. Pełna diagnostyka jest szczególnie ważna na etapie planowania leczenia kanałowego. W tym celu wykonuje się punktowe zdjęcie RTG, które pomaga prawidłowo ocenić stan zdrowia zęba i określić długość kanałów. Przeprowadzenie wszystkich badań pozwala dobrać odpowiednie metody terapii oraz stwierdzić, czy możliwe jest wykonanie leczenia kanałowego w 1 dzień.


Za skrócenie czasu całego procesu przede wszystkim odpowiadają niezwykle precyzyjne mikroskopy. Urządzenia te pozwalają na nawet 25-krotne przybliżenie pola zabiegowego, co jest nieocenioną pomocą podczas zabiegu. Dzięki temu mogę odnaleźć i dokładnie oczyścić wszystkie kanały główne oraz boczne. Ponadto za sprawą mikroskopu znacznie wzrasta skuteczność całego zabiegu. Jednak to nie wszystko! Wykorzystywane w mojej klinice technologie umożliwiają przeprowadzenie w wielu przypadkach leczenia kanałowego w 1 dzień bez konieczności zatruwania zęba. Podnosi to znacznie komfort Pacjenta, ponieważ nie ma konieczności wielokrotnego odwiedzania gabinetu.

 

Poznaj naszych Pacjentów:st__1273_

Leczenie kanałowe krok po kroku

1. Na początku zaproszę Cię na wizytę konsultacyjną. W jej trakcie oceniony zostanie stan zdrowia jamy ustnej. Wykonana zostanie również kompleksowa diagnostyka, na podstawie której zaproponuję odpowiednie metody leczenia. Dogłębna analiza wyników badań i precyzyjne zaplanowanie całej terapii zdecydowanie wpływa na możliwość osiągnięcia sukcesu. Na tej wizycie przedstawię również wstępny kosztorys, przez co nie spotka Cię żadna nieprzyjemna niespodzianka.


2. W trakcie zabiegu wykorzystywany jest koferdam, który zabezpiecza leczonego zęba. Jest to niezwykle ważne, ponieważ środki płuczące nie przedostają się do jamy ustnej, powodując podrażnienia, natomiast bakterie z śliny nie wnikają do kanałów. Pozwala to tym samym bezpiecznie przeprowadzić całe leczenie. Następnie konieczne jest otwarcie zęba w celu uzyskania dostępu do jego wnętrza. Dzięki temu można usunąć miazgę z komory zębowej oraz kanałów.


3. Przy pomocy specjalnych, w pełni bezpiecznych narzędzi kanały korzeniowe są delikatnie poszerzane. Pozwala to je dokładnie oczyścić dzięki środkom płuczącym o działaniu przeciwbakteryjnym.


4. Zdezynfekowane kanały szczelnie wypełnia się przy użyciu ciekłej gutaperki. Następnie komora zębowa jest zamykana. W tym celu można wykorzystać wypełnienia światłoutwardzalne, z kolei w przypadku większych braków idealnie sprawdzają się wkłady koronowo-korzeniowe wraz z koroną protetyczną.

 

Leczenie kanałowe bez bólu

Leczenie kanałowe niezmiennie łączone jest z bólem. W Stomatologia Danuta Borczyk udowadniam, że tak wcale nie musi być! Jako jedna z pierwszych w Polsce postanowiłam korzystać w codziennej praktyce z wyjątkowego komputerowego znieczulenia, które zostało opracowane w Stanach Zjednoczonych. To w dużej mierze właśnie za sprawą tej technologii możliwe jest przeprowadzenie całego leczenia całkowicie komfortowo dla Pacjenta. Niewątpliwą zaletą jest to, że w trakcie podawania znieczulenia nie jest odczuwane nieprzyjemne rozpierania tkanek, jak to ma miejsce przy użyciu tradycyjnych rozwiązań. Ponadto to rozwiązanie pozwala na podanie mniejszej ilości środka, przez co odrętwienie szybciej się cofa, dzięki czemu po wyjściu z gabinetu można normalnie jeść i mówić. Doświadczenie pokazuje, że Pacjenci bardzo cenią sobie możliwość skorzystania z komputerowego znieczulenia.

 

 

Świetnie zdaję sobie sprawę, że dla niektórych osób podjęcie leczenia stomatologicznego może być niezwykle trudne, ponieważ obawa przed wizytą staje się wręcz paraliżująca. Dlatego w Stomatologia Danuta Borczyk istnieje również możliwość skorzystania z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego. Jest to rozwiązanie, które pozwala wprowadzić Pacjenta w stan głębokiego snu, przez co ból jest całkowicie zniesiony, a wizyta wydaje się trwać dosłownie kilka chwil. Warto dodać, że nad bezpieczeństwem całego procesu czuwa doświadczony anestezjolog.

Obok stosowanych znieczuleń w mojej klinice korzystam również z gazu rozweselającego. Rozwiązanie to pozwala wprowadzić Pacjenta w stan głębokiego relaksu i odprężenia, dzięki czemu cała wizyta staje się komfortowa, a wszelkie lęki odchodzą w zapomnienie. Gaz rozweselający w niektórych przypadkach powoduje również, że nie jest odczuwany ból w trakcie zabiegu. Z tych powodów Pacjenci borykający się z lękiem przed leczeniem stomatologicznym bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania w Stomatologia Danuta Borczyk.

 

sb (484)

Kiedy należy przeprowadzić leczenie kanałowe?

Niewielki ból zęba jest wyraźnym sygnałem, że wizyta w gabinecie jest niezbędna. W takiej sytuacji źródłem problemu najczęściej jest próchnica, która wymaga przeprowadzenie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej. Niestety, często pierwsze sygnały są bagatelizowane, co prowadzi do rozwoju choroby. W konsekwencji może wystąpić uporczywy, przeszywający ból zęba. Jest to sygnał, że miazga zębowa została zaatakowana przez próchnicę. W takiej sytuacji konieczne staje się przeprowadzenie zabiegu endodontycznego, dzięki czemu możliwe jest uratowanie zęba. Zaniechanie leczenia prowadzi w konsekwencji do bólu i konieczności ekstrakcji. Zabiegi endodontyczne wykonywane są również w przypadku poważnych urazów mechanicznych, w wyniku których doszło do obumarcia miazgi, oraz przy pojawieniu się zapaleń tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba lub zgorzeli miazgi.

Leczenie kanałowe w Stomatologia Danuta Borczyk! 

Leczenie kanałowe w 1 dzień – zabiegi endodontyczne zawsze przeprowadzam pod  mikroskopem, co pozwala w wielu przypadkach wykonać całe leczenie w trakcie 1 wizyty.

 

 

Leczenie bez bólu – zabiegi są w pełni komfortowe dla Pacjentów, ponieważ w ich trakcie wykorzystywane jest amerykańskie komputerowe znieczulenie. W mojej klinice istnieje również możliwość skorzystania z narkozy oraz gazu rozweselającego.

 

 

Wysoka skuteczność – stosowane nowoczesne technologie sprawiają, że skuteczność leczenia w Stomatologia Danuta Borczyk wynosi ponad 95%!

 

 

Bez zatruwania zęba – w trakcie leczenia kanałowego nie ma konieczności zatrucia zęba.

 

 

Pełny uśmiech – w wielu przypadkach leczenie kanałowe jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym uratowanie zęba. Ponadto po zakończonym zabiegu przywracana jest pełna funkcjonalność w jamie ustnej, dzięki czemu na twarz może powrócić piękny uśmiech.

 

 

Naturalne piękno – do rekonstrukcji zębów wykorzystuję wyłącznie wysokiej jakości materiały, które umożliwiają skuteczną imitację naturalnych tkanek.

 

 

Umów się na konsultację !

 
st (1415)

Uwolnij się od uporczywego i przeszywającego bólu! Zdecyduj się na kompleksowe leczenie i oddaj swój uśmiech w ręce eksperta z ponad 30-letnim doświadczeniem, któremu zaufało już ponad 8 000 Pacjentów. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.

Przeczytaj najczęstsze pytania o leczenie kanałowe

 

Od ponad 30 lat skutecznie walczę z dentofobią, czyli panicznym strachem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dlatego w codziennej praktyce wykorzystuję amerykańskie komputerowe znieczulenie. W razie konieczności stosuję również narkozę. Oba te rozwiązania czynią leczenie całkowicie bezbolesnym.

Podczas leczenia wykorzystuję nowoczesny mikroskop pozwalający na uzyskanie nawet 25-krotnego przybliżenia pola zabiegowego. W ten sposób znacząco zwiększa się skuteczność przeprowadzanego zabiegu. Ponadto bardzo często możliwe jest wykonanie całego leczenia w trakcie 1 wizyty bez konieczności zatruwania zęba.

Zabiegi endodontyczne przeprowadza się w przypadku, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi zęba lub poważnych uszkodzeń mechanicznych. Leczenie kanałowe staje się wtedy jedynym rozwiązaniem, które pozwala uratować ząb.

Pobierz autorski poradnik dla pacjenta

Szukasz dobrego dentysty dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy gabinet któremu powierzysz zdrowie swojej rodziny? Specjalnie dla Ciebie zespół ekspertów gabinetu dr Borczyk przygotował poradnik. Pobierz go teraz i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny.Zobacz opinie Pacjentów o gabinecie dr Danuty Borczyk

Danuta Borczyk - ZnanyLekarz.pl
Stomatologia Danuta Borczyk
5.0
Based on 7 reviews
napędzany przez Facebook
Dawid Maleszka
Dawid Maleszka
2022-06-09T09:24:25+0000
Nie ma lepszej kliniki stomatologicznej w Katowicach niż u Pani doktor Danuty Borczyk. Dziękujemy gorąco Pani doktor Danucie i zespołowi za odwagę i chęć rozwiązywania problemów, które postawił nasz gość z zagranicy, u którego wystąpił problem z implantem i został rozwiązany z sukcesem. Dziękujemy za dobre serce i zrozumienie sytuacji naszego gościa. Pełen profesjonalizm, bogate, międzynarodowe doświadczenie, obsługa na najwyższym poziomie sprawia, że z czystym sumieniem mogę polecić tą klinikę i jej zespół pracowników. Pozdrawiam serdecznie Dawid Maleszkaczytaj więcej
Aneta Płuska
Aneta Płuska
2021-09-21T17:27:43+0000
Dziękuję za piękny uśmiech, polecam z calego serca. Pełny profesjonalizm wspaniała opieka personelu pozdrawiam serdecznie. 😍czytaj więcej
Anna Cichoń
Anna Cichoń
2017-12-01T08:19:04+0000
Pełny profesjonalizm połączony z przemiłą atmosferą.
Yunuen Martínez
Yunuen Martínez
2017-03-27T18:55:05+0000
Stomatologia Danuta Borczyk is the most profesional place I’ve ever been. I highly recommend Danuta Borczyk and her profesional and very kind work team.czytaj więcej
Katarzyna Milka
Katarzyna Milka
2015-10-02T19:22:55+0000
Stefan Skrzyn
Stefan Skrzyn
2015-04-13T21:01:32+0000
😉
Zadzwoń: +48 602 232 400