Korony i mosty zębowe Katowice

Wraz z utratą zębów życie może się negatywnie odmienić. Trudności pojawiają się wtedy przy wykonywaniu wielu prostych czynności, takich jak jedzenie czy mówienie. Pacjenci niejednokrotnie stwierdzają, że zasłanianie ust dłonią w towarzystwie staje się dla nich wręcz nawykiem. Świetnie zdaję sobie sprawę z istnienia wszystkich tych problemów. Dlatego w mojej klinice stomatologicznej wykorzystuję innowacyjne rozwiązania i skuteczne metody leczenia, dzięki którym możliwe jest spełnienie marzeń Pacjentów o pięknym oraz zdrowym uśmiechu. Przy pojawieniu się braków w uzębieniu często idealny rozwiązaniem jest zastosowanie korony protetycznej lub mostu protetycznego. Dążenie do perfekcji, ponad 30-letnie doświadczenie i wiedza pozwalają zapewnić mi leczenie na najwyższym poziomie zgodnie ze wszystkimi światowymi standardami.

 

Co powinieneś wiedzieć o koronach i mostach zębowych?

Zdrowie jamy ustnej, piękny uśmiech i pełna funkcjonalność to cele, które od ponad 30-lat skutecznie osiągam. Zdobyta wiedza, między innymi na prestiżowych studiach podyplomowych w Sienie, pozwoliła w mojej klinice wprowadzić do codziennej praktyki innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich są korony zębowe wykonane z wysokiej jakości materiałów w renomowanych laboratoriach współpracujących ze Stomatologia Danuta Borczyk w Polsce i we Włoszech, a ostateczne indywidualne dopasowanie wykonywane jest na miejscu. To właśnie za ich sprawą możliwe jest odbudowanie fragmentów zęba, jeżeli doszło do jego złamania. W ten sposób jest on wzmacniany, a uśmiech odzyskuje utracony blask. Korony zębowe mogą być również zamocowane do implantów, dzięki czemu można rozwiązać problem pojedynczej luki. Ta metoda leczenia pozwala uzyskać znakomite i przewidywalne efekty, o czym przekonały się tysiące Pacjentów decydujących się na kompleksową terapię w mojej klinice stomatologicznej.

Mosty protetyczne mogą być również skutecznie wykorzystane do odbudowy pojedynczego zęba. Najczęściej jednak stosowane są w przypadku kilku braków obok siebie. Mosty zębowe zbudowane są z filarów, czyli implantów lub oszlifowanych zębów sąsiadujących z luką, oraz z przęsła, które znajduje się między nimi. Ta odbudowa pozwala przywrócić piękny wygląd uśmiechu, a także pełną funkcjonalność w jamie ustnej, szczególnie w przypadku utraty kilku zębów obok siebie. Zastosowane metody i rozwiązania w mojej klinice pozwalają idealnie dopasować rekonstrukcję do warunków anatomicznych Pacjenta, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie naturalnego piękna na jego twarz.

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

dr Danuta Borczyk

zajmuje się: protetyka, implantologia, chirurgia

Dr Danuta Borczyk ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Katowicach. Jej praca poświęcona jest głównie protetyce, ale zajmuje się również chirurgią stomatologiczną, ortodoncją czy stomatologią dziecięcą. Wiele czasu poświęca doskonaleniu swoich umiejętności – staże kliniczne w Kopenhadze (Dania), Niemczech, kursy praktyczne w Norwegii i Włoszech (dr L.Vanini).Odbyła szkolenia implantologiczne w Mölndal Hospital (Goeteborg) oraz University of Umea z zakresu systemów Branemark Replace.


Uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych oraz wykładach z zakresu estetyki implantologicznej. Spędziła 4 tygodnie w ośrodku Practical Clinical Courses (Provo, Utah) na zaproszenie dr G. Christiansena (1997 r.). Odbyła również w roku 2000 staż kliniczny w praktyce dr C. Zappala (Bergamo, Włochy).

 

Dr Danuta Borczyk jako jeden z pierwszych lekarzy w naszym kraju wprowadziła zasady stomatologii estetycznej do codziennej praktyki.

Dlaczego warto zdecydować się na korony i mosty zębowe?

Pacjenci podczas wizyt nierzadko wspominają, że z powodu braków w uzębieniu często zasłaniają usta dłonią. Powód? Nieestetyczny uśmiech, który bywa źródłem pojawienia się uczucia wstydu. Po kompleksowym leczeniu w Stomatologia Danuta Borczyk będziesz mógł w końcu zapomnieć o tych przykrych konsekwencjach. W zależności od problemu dobiorę odpowiednią metodę, aby uzyskać przewidywalny efekt, o którym marzyłeś od wielu lat.

Czy wiedziałeś, że zrekonstruowanie uzębienia może mieć niezwykle korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia? Dzieje się tak, ponieważ najnowocześniejsze metody leczenia pozwalają przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Oznacza to, że wszystkie pokarmy, bez względu na ich twardość, mogą zostać odpowiednio rozdrobnione, tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wraz z dietą do organizmu dostarczyć wszystkie niezbędne składniki. Ponadto odpowiednio przeżute pożywienie nie wpływa na przeciążenie układu pokarmowego.

Wielu Pacjentów po utracie zębów zmuszonych jest do zrezygnowania ze swoich ulubionych dań. Po zakończonym kompleksowym leczeniu w Stomatologia Danuta Borczyk znowu będziesz mógł cieszyć się smakiem wszystkich posiłków. Zapomnisz wreszcie o bólu, jaki może towarzyszyć żuciu pokarmów. Warto również pamiętać, że zrekonstruowanie zębów może przyczynić się do poprawy wymowy. Otóż uzębienie jest dla języka swojego rodzaju podparciem, bez której właściwe wypowiedzenie niektórych dźwięków jest wręcz niemożliwe. Okazuje się więc, że pojawienie się luk w jamie ustnej wiąże się z wystąpieniem wad wymowy. Problem ten może być skutecznie rozwiązany właśnie za sprawą indywidualnie dopasowanych rekonstrukcji protetycznych. Obawa przed wystąpieniami publicznymi, rezygnowanie ze spotkań towarzyskich, wstyd spowodowany wadami wymowy – wszystko to odejdzie w zapomnienie!st__1009_

Rodzaje koron protetycznych

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej – jest to stosunkowo tanie rozwiązanie umożliwiające przywrócenie naturalnych warunków w jamie ustnej, które najczęściej stosuje się do odbudowy zębów w bocznych odcinkach. Rekonstrukcja ta tworzona jest w profesjonalnych laboratoriach współpracujących z kliniką Stomatologia Danuta Borczyk. Doświadczeni technicy podczas prac wykorzystują wysokiej jakości porcelanę, która otacza wnętrze zbudowane z metalu. Rozwiązanie to jest skierowane do Pacjentów, którzy pragną uzyskać trwały efekt przy stosunkowo niskich kosztach. Warto jednak pamiętać, że z powodu zastosowania metalowej podstawy nie da się uzyskać w pełni naturalnego wyglądu.

 

 

Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu – jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala uzyskać niezwykle trwały efekt i estetycznie odbudować utracone zęby w przednich odcinkach uśmiechu. Do jej produkcji technicy wykorzystują porcelanę oraz tlenek cyrkonu – materiały te nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. To estetyczna alternatywa dla koron zębowych na podbudowie z metalu, na którą decydują się Pacjenci przykładający ogromną wagę do wyglądu uzębienia.

 

 

Korona pełnoceramiczna – umożliwia odbudowanie utraconych zębów, niezwykle sugestywnie imitując naturalne piękno. Dzieje się tak, ponieważ rekonstrukcja ta jest w pełni wykonana z wysokiej jakości porcelany. W tym rozwiązaniu współczynnik załamania światła jest niemal identyczny z posiadanym przez naturalne szkliwo. Dzięki temu korony pełnoceramiczne idealnie sprawdzają się do odbudowywania utraconych zębów w widocznych podczas uśmiechania się i rozmowy miejscach, ponieważ są właściwie nie do odróżnienia od reszty uzębienia.

 

 

Korony ceramiczne – jest to wyjątkowe rozwiązanie, które przygotowywane są w  profesjonalnych laboratoriach protetycznych w Polsce oraz we Włoszech, które blisko współpracują z kliniką Stomatologia Danuta Borczyk. Do stworzenia tych koron wykorzystuje się specjalny materiał ceramiczny pozwalający uzyskać efekt do złudzenia przypominający naturalne zęby. Ponadto rekonstrukcje te charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i odpornością na ścieralność. Jest to więc rozwiązanie dla wymagających Pacjentów, którzy pragną cieszyć się znakomitymi efektami przez długie lata.

 

 Zakładanie korony protetycznej krok po kroku

  1. Konsultacja – to właśnie od niej zawsze rozpoczynam każde leczenie. Jest to niezwykle ważny etap, od którego w dużej mierze zależy skuteczność całej terapii. Podczas wizyta porozmawiam z Tobą o wszystkich problemach występujących w jamie ustnej. Jest to również czas na to, abyś podzielił się wszelkimi swoimi wątpliwościami oraz obawami. W trakcie wizyty przeprowadzę również pełną diagnostykę, w prywatnym centrum diagnostycznym znajdującym się w klinice. Zostało ono wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia, takie jak RTG czy tomografię komputerową. Na podstawie wykonanych badań precyzyjnie ocenię stan zdrowia Twojej jamy ustnej. Zaproponuję również odpowiednie metody leczenia indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb. Przygotuję wtedy także pełny plan terapii oraz wstępny kosztorys, dzięki czemu już od samego początku wiesz, jak będzie przebiegał każdy następny etap. W ten sposób możliwe jest zapewnienie komfortu już od pierwszych chwil spędzonych w mojej klinice stomatologicznej.

  2. Leczenie implantologiczne – w przypadku utraty zęba konieczne jest wszczepienie implantu, który staje się swojego rodzaju podstawą dla korony protetycznej. Rozwiązanie takie zapewnia uzyskanie znakomitych efektów i przywrócenie naturalnych warunków w jamie ustnej. Zabieg implantacji polega na umieszczeniu małej, tytanowej śrubki w miejsce po utraconym korzeniu. W mojej praktyce wykorzystuję wyłącznie implanty klasy premium. Zabieg wszczepienia implantów w mojej klinice kończy się sukcesem w ponad 99% przypadków. Warto również dodać, że leczenie to jest całkowicie bezbolesne, w czym ogromna zasługa nie tylko ogromnych umiejętności, ale także zastosowania amerykańskiego komputerowego znieczulenia.

  3. Leczenie zęba – jeżeli doszło do złamania zęba, nie ma konieczności wszczepienia implantu. W takiej sytuacji pozostały fragment uzębienia jest dokładnie oczyszczany, a następnie szlifowany. Umiejętności i wiedza pozwalają ograniczyć pole zabiegowe do niezbędnego minimum, co ma korzystny wpływ na całe leczenie.

  4. Pobranie wycisku zęba – kolejnym krokiem jest pobranie wycisku uzębienia, który jest przekazywany do techników protetycznych. To właśnie na tej podstawie możliwe jest przygotowanie rekonstrukcji indywidualnie dopasowanej do warunków anatomicznych Pacjenta.

  5. Wykonanie korony protetycznej – doświadczeni technicy z precyzją i dbałością o każdy najmniejszy detal przygotowują korony zębowe. W tym celu wykorzystują specjalistyczne urządzenia, takie jak frezarki, piece do ceramiki czy nożyki elektryczne. Do produkcji koron stosowane są wyłącznie wysokiej jakości materiały, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie znakomitego efektu estetycznego. Warto również dodać, że posiadanie prywatnego laboratorium protetycznego znacznie skraca czas leczenia, ponieważ w razie konieczności wszelkie poprawki wykonywane są niemal natychmiast na miejscu.

  6. Założenie korony zębowej – ostatnim krokiem jest zamocowanie na stałe przygotowanej korony protetycznej. Od tej pory będziesz mógł znowu cieszyć się pełnią życia i wrócić do wszystkich swoich obowiązków.

 

Poznaj historię leczenia naszych Pacjentówsb (1514)

Rodzaje mostów protetycznych

Mosty protetyczne na podbudowie metalowej – rozwiązanie to świetnie się sprawdza do odbudowy uzębienia w bocznych odcinkach łuku zębowego. Most ten składa się z metalowej podstawy, która jest otoczona wysokiej jakości porcelaną. Za wykonanie tej odbudowy odpowiadają doświadczeni technicy, którzy dbają o każdy najmniejszy detal. Mosty protetyczne na podbudowie metalowej to ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na długie lata skutecznie zrekonstruować utracone zęby.

 

 

 

 

Mosty ceramiczne – do tej odbudowy wykorzystywany jest wysokiej jakości materiał ceramiczny. Jego właściwości zapewniają uzyskanie wyglądu, który do złudzenia przypomina naturalne zęby. Sprawia to, że mosty te idealnie nadają się do odbudowania utraconego uzębienia w miejscach widocznych w trakcie uśmiechania się lub rozmowy. Ponadto rozwiązanie to jest niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie, co oznacza, że uzyskanymi w Stomatologia Danuta Borczyk efektami można cieszyć się przez długie lata!

 

 

 

 

Zakładanie mostu protetycznego krok po kroku

1. Konsultacja – jest to pierwszy etap kompleksowego leczenia w mojej klinice stomatologicznej. W jej trakcie porozmawiam z Tobą o oczekiwaniach względem terapii, a także rozwieję wszelkie wątpliwości oraz obawy związane z zabiegami. Wykonana zostanie wtedy również pełna diagnostyka w prywatnym centrum diagnostycznym znajdującym się w Stomatologia Danuta Borczyk. Wyposażone zostało one we wszystkie niezbędne urządzenia, takie jak tomografia komputerowa czy RTG, które umożliwiają wykonanie badań niezbędnych do prawidłowej oceny stanu zdrowia jamy ustnej. Na tej podstawie dobieram odpowiednie metody leczenia i przygotowuję plan terapii. Przedstawię również wstępny kosztorys, dzięki czemu zyskujesz gwarancję, że nie spotkają cię w przyszłości żadne przykre niespodzianki.

 

 

 

2. Leczenie implantologiczne – moim celem zawsze jest osiągnięcie znakomitych efektów, którymi Pacjent będzie mógł cieszyć się przez długie lata. Dlatego w przypadku pojawienia się kilku braków zębowych najczęściej zalecam zastosowanie mostu protetycznego mocowanego na implantach. W takiej sytuacji konieczne jest wszczepienie dwóch implantów, które przejmują funkcje korzeni. Skuteczność tego leczenia w moim gabinecie sięga ponad 99%! Źródła takiego sukcesu należy upatrywać nie tylko w ogromnych umiejętnościach, ale również w stosowanych implantach klasy premium). Zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezbolesny, w czym ogromna zasługa stosowanego przeze mnie amerykańskiego komputerowego znieczulenia, które znajduje również uznanie u wielu dentystów pracujących w prestiżowych klinikach na całym świecie.

 

 

 

3. Oszlifowanie zębów – etap ten jest konieczny, jeżeli Pacjent nie zdecydował się na zamocowanie mostu protetycznego na implantach. W takiej sytuacji delikatnie szlifuje się zęby, które bezpośrednio sąsiadują z luką. Ponad 30-letnie doświadczenie, umiejętności i wiedza pozwalają mi ograniczyć pole zabiegowe do koniecznego minimum, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie optymalnych efektów po zakończonym leczeniu.

 

 

 

4. Pobranie wycisku – następnie koniecznie jest pobranie wycisku uzębienia. To właśnie na jego podstawie technicy mogą wykonać most protetyczny, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania Pacjenta.

 

 

 

5. Wykonanie mostu zębowego – doświadczeni technicy pracujący w profesjonalnych laboratoriach protetycznych w Polsce oraz we Włoszech przygotowują indywidualnie dopasowane mosty protetyczne. Dobór odpowiednich narzędzi i najlepszych materiałów zapewnia znakomity wygląd rekonstrukcji, a także wytrzymałość oraz odporność na ścieranie. Posiadanie prywatnego laboratorium protetycznego sprawia również, że czas leczenia ulega znacznemu skróceniu.

 

 

 

6. Założenie mostu protetycznego – ostatnim etapem jest zamocowanie na stałe mostu zębowego na wcześniej oszlifowane zęby lub wszczepione implanty, które stanowią filary. Po zakończonym leczeniu będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.

 

 

 

st-1481-1

Przymierz swój nowy uśmiech przed rozpoczęciem leczenia!

Decyzja o podjęciu kompleksowego leczenia bardzo często jest jedną z najważniejszych w życiu Pacjentów! W takiej sytuacji wątpliwości pojawiają się nie tylko przy wyborze odpowiedniej kliniki, ale również konkretnych rozwiązań. Można je rozwiać dzięki opracowanej w Finlandii wyjątkowej technologii. To właśnie ona pozwala zobaczyć swój nowy uśmiech jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!

 

 

Umożliwia ona cyfrowe zaprojektowanie nowego uśmiechu. Pierwszy etap polega na wykonaniu sesji zdjęciowej. Uzyskany w ten sposób materiał przesyłany jest do specjalnego programu komputerowego, który pozwala na opracowanie przewidywanych efektów końcowych. Pamiętaj, że Ty również możesz wziąć w tym czynny udział. Podziel się swoimi spostrzeżeniami, a wszelkie uwagi zostaną uwzględnione podczas projektowania. Przy tworzeniu brane są pod uwagę także wszelkie indywidualne cechy wyglądu, takie jak kształt twarzy czy rozmiar nosa. Przygotowany projekt jest ostatecznie wyświetlany na ekranie monitora, na którym możesz zobaczyć, jak będzie prezentował się Twój nowy uśmiech.

 

 

Na tym jednak nie koniec! Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku uzębienia, który wraz z przygotowanym projektem jest przesyłany do pracowni protetycznej, gdzie wykwalifikowani technicy przygotowują tzw. mockup. Jest to swojego rodzaju próbna rekonstrukcja, którą nakłada się na własne zęby. Stosowane rozwiązania sprawiają, że mockup zawsze jest idealnie dopasowany do uzębienia Pacjenta. Ostatni krok polega na przymierzeniu próbnej rekonstrukcji! To właśnie wtedy będziesz mógł zobaczyć swój nowy uśmiech w lustrze. Wykonana zostanie dla Ciebie również specjalna sesja zdjęciowa, z której materiał jest wykorzystywany do przygotowania prezentacji. Zobaczysz na niej, jak będziesz wyglądał ze swoim nowym uśmiechem! Dzięki tym możliwościom upewnisz się, że kompleksowe leczenie zapewni Ci efekt, o którym marzyłeś!

 

 

Indywidualne podejście

Każdy Pacjent to nowa wyjątkowa historia. Inne pragnienia, różne wizje ostatecznych efektów, odmienne obawy i wątpliwości… Dlatego do każdego przypadku podchodzę indywidualnie, aby sprostać niezwykle wysokim wymaganiom, jakie stawia każdy nowy przypadek. Z tego powodu tak ogromną wagę przykładam do wizyty konsultacyjnej, w trakcie której będziesz mógł opowiedzieć o swoich oczekiwaniach. Pozwoli mi to lepiej poznać Ciebie, a tym samym dobrać metody leczenia umożliwiające uzyskanie przewidywalnych efektów spełniających Twoje marzenie o pięknie i naturalnie wyglądającym uśmiechu.

 

W mojej klinice stomatologicznej zorganizowałam również prywatne centrum diagnostyczne, wyposażone w nowoczesne technologie. Pozwalają one wykonać precyzyjne badania, na podstawie których można ocenić stan zdrowia jamy ustnej i indywidualne warunki anatomiczne. Jest to niezwykle ważne, ponieważ właśnie na tej podstawie możliwe jest dobranie odpowiednich metod leczenia i właściwie zaplanowanie całej terapii. Okazuje się więc, że indywidualne podejście jest kluczem do sukcesu, jakim jest pięknie wyglądający uśmiech.

 

 

 30-lat doświadczenia i ponad 8 000 zadowolonych Pacjentów

Moje ponad 30-letniej praktyce przyświeca jeden cel: spełnienie marzeń Pacjentów o zdrowym i pięknie wyglądającym uśmiechu. Dlatego nieustannie poszerzam swoją wiedzę, kończąc między innymi prestiżowe studia w Sienie. Swoje umiejętności szlifowałam w licznych renomowanych klinikach na całym świecie, odbywając staże w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech. Zdobyte doświadczenie pozwala mi z niezwykłą skutecznością pomagać Pacjentom odmienić ich życie na lepsze. Ogromna w tym również zasługa innowacyjnych technologii, z których korzystam w codziennej praktyce. To właśnie również za ich sprawą uzyskanymi efektami można cieszyć się przez długie lata.

 

Zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielę się z innymi stomatologami na licznych kursach oraz szkoleniach w Polsce i za granicą, między innymi w Finlandii, Szwecji czy Litwie. Współzałożyłam Polską Akademię Stomatologii Estetycznej – cieszącą się powszechnym uznaniem organizację, której celem jest rozwój kwalifikacji, a także umiejętności lekarzy. Jestem również jedynym z Polski członkiem prestiżowej Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

 

 

Prywatne laboratorium protetyczne

Dbając o najwyższy komfort Pacjentów oraz pragnąc uzyskiwać znakomite efekty leczenia, postanowiłam we własnej klinice stomatologicznej zorganizować prywatne laboratorium protetyczne. Tworzą go technicy mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, którzy do perfekcji opanowali umiejętność tworzenie rekonstrukcji protetycznych idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb i warunków Pacjenta. Ich dbałość o każdy najmniejszy detal sprawia, że możliwe staje się przywrócenie na twarz naturalnie wyglądającego uśmiechu. Nasza ścisła współpraca zapewnia znakomite efekty, którymi można cieszyć się przez długie lata. Ponadto posiadanie prywatnego laboratorium protetycznego umożliwia znaczne skrócenie czasu całej terapii. Doceniają to przede wszystkim Pacjenci, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt długą przerwę w życiu zawodowym.

 

 

Bezbolesne leczenie

Dentofobia, czyli paniczny strach przed wizytą w klinice dentystycznej, jest poważnym problemem. Od ponad 30 lat skutecznie niweluję obawy Pacjentów związane z leczeniem stomatologicznym. Z tego właśnie powodu jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęłam w codziennej praktyce stosować amerykańskie komputerowe znieczulenie. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala przejść przez całe leczenie całkowicie bezboleśnie i bez jakiegokolwiek dyskomfortu. W trakcie podawania znieczulenia Pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego rozpierania tkanek, które występuje przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Ponadto ilość podanego środka jest mniejsza, przez co odrętwienie szybciej ustępuje, a po wyjściu z gabinetu można normalnie jeść i mówić. Dzieje się tak, ponieważ w tej technologii został zastosowany specjalny mikroprocesor, który czuwa nad całym procesem podawania środka znieczulającego. Projektanci tej technologii zadbali również o jej wygląda. Standardowa strzykawka została zastąpiona przez specjalny aplikator, który kształtem przypomina czarodziejską różdżkę. Wszystko to sprawia, że leczenie z zastosowaniem amerykańskiego komputerowego znieczulenia jest całkowicie komfortowe dla Pacjentów.

 

 

Osoby, których wizja leczenia stomatologicznego napawa wręcz paraliżującym strachem, mogą skorzystać w mojej klinice z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego. Za pomocą tej metody możliwe jest wprowadzenie Pacjenta w głęboki sen, przez co ból jest całkowicie zniesiony, a cały zabieg wydaje się trwać zaledwie kilka chwil. Skorzystanie z narkozy jest w pełni bezpieczne, ponieważ nad całym procesem czuwa doświadczony anestezjolog.   

 

 

Dla niektórych świetnym rozwiązaniem okazać się może zastosowanie w pełni bezpiecznego gazu rozweselającego. To właśnie za jego sprawą możliwe jest wprowadzenie Pacjenta w stan głębokiego odprężenia. Dzięki temu wszelkie obawy związane z leczeniem stomatologicznym odejdą w zapomnienie, a wizytę w Stomatologia Danuta Borczyk będziesz wspominał z przyjemnością. W niektórych sytuacjach gaz rozweselający może także spowodować zniesienie bólu w trakcie zabiegu. Wszystko to powoduje, że rozwiązanie to jest chętnie wybierane przez Pacjentów, którzy panicznie boją się wizyty w klinice stomatologicznej.

 

 

 

Umów się na konsultację !

 
sb (741)

Pojedyncze braki nie pozwalają Ci spokojnie spać? Marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu? Koniecznie odwiedź Stomatologia Danuta Borczyk! Dobiorę odpowiednie rozwiązania, które pozwolą przywrócić piękny uśmiech na Twojej twarzy. Dołącz już dziś do ponad 8 000 zadowolonych Pacjentów. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.

Przeczytaj najczęstsze pytania dotyczące koron i mostów protetycznych

Odbudowy protetyczne mocowane są za pomocą specjalnego cementu stomatologicznego. Wypełnia on szczelnie wszelkie przestrzenie, co sprawia, że resztki pożywienia nie dostają się pod rekonstrukcję.

Przeciwwskazaniem do założenia rekonstrukcji protetycznych może być choroba przyzębia. Ponadto czasami problemem okazać się może zbyt krótka naturalna korona. W takich przypadkach konieczne jest wcześniejsze wykonanie odpowiednich zabiegów, aby możliwe było zastosowanie odpowiedniej rekonstrukcji protetycznej.

W klinice Stomatologia Danuta Borczyk korzystam z amerykańskiego komputerowego znieczulenia, które gwarantuje, że wszystkie zabiegi będą przeprowadzane w sposób całkowicie bezbolesny. Ponadto możliwe jest również skorzystanie z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego, znoszącego całkowicie ból.

Pobierz autorski poradnik dla pacjenta

Szukasz dobrego dentysty dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy gabinet któremu powierzysz zdrowie swojej rodziny? Specjalnie dla Ciebie zespół ekspertów gabinetu dr Borczyk przygotował poradnik. Pobierz go teraz i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny.Zobacz opinie Pacjentów o gabinecie dr Danuty Borczyk

Stomatologia Danuta Borczyk
5.0
Based on 7 reviews
napędzany przez Facebook
Dawid Maleszka
Dawid Maleszka
2022-06-09T09:24:25+0000
Nie ma lepszej kliniki stomatologicznej w Katowicach niż u Pani doktor Danuty Borczyk. Dziękujemy gorąco Pani doktor Danucie i zespołowi za odwagę i chęć rozwiązywania problemów, które postawił nasz gość z zagranicy, u którego wystąpił problem z implantem i został rozwiązany z sukcesem. Dziękujemy za dobre serce i zrozumienie sytuacji naszego gościa. Pełen profesjonalizm, bogate, międzynarodowe doświadczenie, obsługa na najwyższym poziomie sprawia, że z czystym sumieniem mogę polecić tą klinikę i jej zespół pracowników. Pozdrawiam serdecznie Dawid Maleszkaczytaj więcej
Aneta Płuska
Aneta Płuska
2021-09-21T17:27:43+0000
Dziękuję za piękny uśmiech, polecam z calego serca. Pełny profesjonalizm wspaniała opieka personelu pozdrawiam serdecznie. 😍czytaj więcej
Anna Cichoń
Anna Cichoń
2017-12-01T08:19:04+0000
Pełny profesjonalizm połączony z przemiłą atmosferą.
Yunuen Martínez
Yunuen Martínez
2017-03-27T18:55:05+0000
Stomatologia Danuta Borczyk is the most profesional place I’ve ever been. I highly recommend Danuta Borczyk and her profesional and very kind work team.czytaj więcej
Katarzyna Krzywda
Katarzyna Krzywda
2015-10-02T19:22:55+0000
Stefan Skrzyn
Stefan Skrzyn
2015-04-13T21:01:32+0000
😉
Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?