Leczenie bruksizmu Katowice

Zgrzytanie zębami podczas snu, zwane również bruksizmem, to poważny problem, którego konsekwencją mogą być liczne nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć skuteczne i kompleksowe leczenie pozwalające przywrócić zdrowie i harmonię w jamie ustnej. Niestety Pacjenci bardzo często nie są nawet świadomi, że cierpią z powodu bruksizmu, ponieważ pierwsze objawy są bardzo trudne do zaobserwowania. W mojej klinice stomatologicznej precyzyjnie określone zostanie źródło problemu, dzięki czemu będzie można podjąć odpowiednie leczenie, po którym zgrzytanie zębami będzie tylko wspomnieniem.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o bruksizmie

Bruksizm to dolegliwość, która często pojawia się u osób dorosłych. Jej konsekwencją jest systematyczne ścieranie się uzębienia, co prowadzi do osłabienia zębów, a także do pogorszenia wyglądu uśmiechu. Z tego powodu w Stomatologia Danuta Borczyk dążymy do skutecznego zwalczania choroby i przywrócenia zdrowia w jamie ustnej. Dlatego tak niezwykle ważne jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, która umożliwia ustalenie źródła problemu. Najczęstszą przyczyną zgrzytania zębów są intensywne skurcze mięśniowe szczęki spowodowane stresem. Niejednokrotnie za bruksizm odpowiedzialne są również wady zgryzu, niedopasowane odbudowy protetyczne czy nieprawidłowo wykonane wypełnienia. Ponadto źródłem problemu mogą być również wyrzynające się ósemki.

 

Poznaj naszych ekspertów

Poznaj nasz zespół ekspertów, zobacz w czym się specjalizują poszczególni lekarze, przeczytaj kim w życiu prywatnym są nasze recepcjonistki i asystentki. Pamiętaj, że każdego pacjenta traktujemy jak członka rodziny, z którym budujemy relacje na lata. Obsługujemy i leczymy zawsze w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być leczeni.

dr Danuta Borczyk

zajmuje się: protetyka, implantologia, chirurgia

Dr Danuta Borczyk ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Katowicach. Jej praca poświęcona jest głównie protetyce, ale zajmuje się również chirurgią stomatologiczną, ortodoncją czy stomatologią dziecięcą. Wiele czasu poświęca doskonaleniu swoich umiejętności – staże kliniczne w Kopenhadze (Dania), Niemczech, kursy praktyczne w Norwegii i Włoszech (dr L.Vanini).Odbyła szkolenia implantologiczne w Mölndal Hospital (Goeteborg) oraz University of Umea z zakresu systemów Branemark Replace.


Uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych oraz wykładach z zakresu estetyki implantologicznej. Spędziła 4 tygodnie w ośrodku Practical Clinical Courses (Provo, Utah) na zaproszenie dr G. Christiansena (1997 r.). Odbyła również w roku 2000 staż kliniczny w praktyce dr C. Zappala (Bergamo, Włochy).

 

Dr Danuta Borczyk jako jeden z pierwszych lekarzy w naszym kraju wprowadziła zasady stomatologii estetycznej do codziennej praktyki.

Jakie są objawy bruksizmu?

Wiedza na temat pojawiających się objawów jest niezwykle ważna, ponieważ to właśnie dzięki niej można szybko podjąć odpowiednie kroki i zapobiec poważniejszym dolegliwościom w przyszłości, które mogą negatywnie wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Sygnałem, że wizyta w klinice stomatologicznej jest niezbędna, są:

 

· starcie zębów,
· zniszczenie koron,
· rozchwianie uzębienia,
· bóle mięśni,
· ubytki przyszyjkowe zębów,
· zajady,
· bóle głowy, kręgosłupa w odcinku szyjnym i ucha.
· szumy w uszach,
· nerwobóle twarzy.

 

Wystąpienie nawet jednego z tych objawów to wyraźny sygnał, że nie należy bagatelizować problemu i odkładać wizyty w gabinecie stomatologicznym. W mojej profesjonalnej klinice stomatologicznej precyzyjnie zdiagnozuję źródło dolegliwości, a także dobiorę odpowiednie metody leczenia, które pozwolą Ci uwolnić się od bruksizmu, a na Twojej twarzy wreszcie zagości piękny uśmiech.

 sb (1882)

Leczenie bruksizmu krok po kroku

1. Konsultacja – leczenie rozpoczynam od wizyty konsultacyjnej, w trakcie której porozmawiam z Tobą o występujących problemach w jamie ustnej. Na tym etapie wykonane zostaną również wszystkie niezbędne badania w prywatnym centrum diagnostycznym. Zostało ono wyposażone w różnego rodzaju nowoczesne i maksymalnie bezpieczne technologie, takie jak RTG czy tomografię komputerową. To właśnie na podstawie wyników uzyskanych z badań mogę precyzyjnie ocenić stan zdrowia jamy ustnej oraz przygotować kompleksowy plan terapii. Indywidualnie dobrane metody leczenia pozwalają uzyskać znakomite efekty, którymi będziesz mógł cieszyć się przez długie lata. Etap ten jest szczególnie ważny w przypadku bruksizmu i to od niego w dużej mierze zależy powodzenie całej terapii.

2. Pobranie wycisku – najczęściej przy leczeniu bruksizmu stosuje się specjalne szyny relaksacyjne. W takim przypadku konieczne jest pobranie wycisku uzębienia za pomocą specjalnej masy. Jest on następnie przekazywany do laboratorium protetycznego, który mieści w klinice Stomatologia Danuta Borczyk.

3. Wykonanie szyn relaksacyjnych – doświadczeni technicy protetyczni wykonują specjalnie dopasowane szyny relaksacyjne. Po ich otrzymaniu Twoim zadaniem będzie zakładanie ich na noc, co pozwoli skutecznie ochronić uzębienie.

4. Współpraca z fizjoterapeutą – w wielu przypadkach konieczne jest wsparcie leczenia szyną relaksacyjną poprzez współpracę z fizjoterapeutą. Pomaga to rozluźnić mięśnie i zmniejszyć ich napięcie, które są powodem bruksizmu.

Poznaj naszych Pacjentów:

Kompleksowa diagnostyka w leczeniu bruksizmu

Przy leczeniu bruksizmu niezwykle ważne jest określenie źródła problemu, ponieważ tylko w ten sposób można zaproponować odpowiednie metody leczenia, które przyniosą oczekiwane efekty po zakończonej terapii. Z tego powodu gabinet wyposażyłam w centrum diagnostyczne. Znajdują się tam nowoczesne i maksymalnie bezpieczne technologie, takie jak RTG czy tomografia komputerowa. To właśnie na ich podstawie lekarz może prawidłowo dokonać szczegółowej analizy warunków zdrowotnych danego Pacjenta. Wpływa to nie tylko na skuteczność danego leczenia, ale również na Twój komfort, ponieważ wszystkie niezbędne badania możesz zrobić w jednym miejscu!

 

 

st__796_a

Ekspert z ponad 30-letnim doświadczeniem

Od ponad 30 lat pomagam Pacjentom nie tylko spełnić marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu, ale również powrócić do normalnego codziennego funkcjonowania. Wykorzystywane przez mnie nowoczesne oraz skuteczne rozwiązania niezmiennie pozwalają uwolnić od wielu przykrych konsekwencji, takich jak migrenowe bóle głowy czy napięcia mięśni. Swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie rozwijałam w wielu ośrodkach na świecie, między innymi w Stanach Zjednoczonych, a także we Włoszech. Pozwala mi to zawsze zapewnić Pacjentowi najwyższe standardy leczenia, który będzie mógł cieszyć się efektem, o jakim zawsze marzył.

 

Zdobytym doświadczeniem chętnie dzielę się na różnych, cieszących się popularnością, kursach i szkoleniach organizowanych w Polsce oraz za granicą, między innymi w Finlandii, Szwecji czy na Litwie. Jestem także współtwórcą Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, czyli organizacji, której celem jest wspieranie oraz podnoszenie kwalifikacji, a także umiejętności stomatologów. Ponadto jako jedyna w Polsce jest członkiem prestiżowej Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

 

 

Umów się na konsultację !

 
st (1415)

Ktoś z Twoich bliskich zwrócił Ci uwagę, że zgrzytasz zębami w trakcie snu? A może zauważyłeś u siebie inne niepokojące objawy? Nie zwlekaj – koniecznie zdecyduj się na kompleksowe leczenie w Stomatologia Danuta Borczyk. Po zakończonej terapii będziesz mógł cieszyć się pełnią życia i zapomnieć o różnego rodzaju napięciach mięśniowych czy powracających migrenowych bólach głowy. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.

Pobierz autorski poradnik dla pacjenta

Szukasz dobrego dentysty dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy gabinet któremu powierzysz zdrowie swojej rodziny? Specjalnie dla Ciebie zespół ekspertów gabinetu dr Borczyk przygotował poradnik. Pobierz go teraz i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny.Zobacz opinie Pacjentów o gabinecie dr Danuty Borczyk

Danuta Borczyk - ZnanyLekarz.pl
Stomatologia Danuta Borczyk
5.0
Based on 7 reviews
napędzany przez Facebook
Dawid Maleszka
Dawid Maleszka
2022-06-09T09:24:25+0000
Nie ma lepszej kliniki stomatologicznej w Katowicach niż u Pani doktor Danuty Borczyk. Dziękujemy gorąco Pani doktor Danucie i zespołowi za odwagę i chęć rozwiązywania problemów, które postawił nasz gość z zagranicy, u którego wystąpił problem z implantem i został rozwiązany z sukcesem. Dziękujemy za dobre serce i zrozumienie sytuacji naszego gościa. Pełen profesjonalizm, bogate, międzynarodowe doświadczenie, obsługa na najwyższym poziomie sprawia, że z czystym sumieniem mogę polecić tą klinikę i jej zespół pracowników. Pozdrawiam serdecznie Dawid Maleszkaczytaj więcej
Aneta Płuska
Aneta Płuska
2021-09-21T17:27:43+0000
Dziękuję za piękny uśmiech, polecam z calego serca. Pełny profesjonalizm wspaniała opieka personelu pozdrawiam serdecznie. 😍czytaj więcej
Anna Cichoń
Anna Cichoń
2017-12-01T08:19:04+0000
Pełny profesjonalizm połączony z przemiłą atmosferą.
Yunuen Martínez
Yunuen Martínez
2017-03-27T18:55:05+0000
Stomatologia Danuta Borczyk is the most profesional place I’ve ever been. I highly recommend Danuta Borczyk and her profesional and very kind work team.czytaj więcej
Katarzyna Milka
Katarzyna Milka
2015-10-02T19:22:55+0000
Stefan Skrzyn
Stefan Skrzyn
2015-04-13T21:01:32+0000
😉
Zadzwoń: +48 602 232 400