Bezstresowe leczenie zębów – gaz rozweselający u dentysty

Bardzo dbam o komfort leczenia stomatologicznego wszystkich Pacjentów, niezależnie od ich wieku lub stopnia trudności danego przypadku. Aby zapewnić im nieprzeciętnie dobre samopoczucie psychiczne podczas pobytu w gabinecie, zadbałam o możliwość zastosowania różnych metod walki ze stresem. Idealny przykład stanowi sedacja wziewna gazem rozweselającym. Rozwiązanie jest w pełni sprawdzone oraz niezwykle bezpieczne, o czym przekonało się już wiele osób!
 
 

Gaz rozweselający – co to takiego?

Gaz rozweselający to ściśle dopasowana mieszanka podtlenku azotu oraz tlenu. Pacjent wdycha ją za pomocą specjalnej maseczki nakładanej na nos, a procedura przebiega pod nadzorem eksperta, który dba o bezpieczeństwo. Metoda kierowana jest do bardzo szerokiej grupy osób, jednakże jej pozytywne rezultaty są szczególnie wyraźne przy leczeniu Pacjentów cierpiących na dentofobię (paniczny lęk przed zabiegami stomatologicznymi) lub dzieci odczuwających większy stres podczas wykonywanych czynności. Chcąc skorzystać z rozwiązania, należy poinformować o tym rejestratorkę medyczną podczas rezerwacji wizyty – dopasuje ona czas spotkania, aby możliwy był również wstępny wywiad medyczny, minimalizujący prawdopodobieństwo wystąpienia niechcianych powikłań.
 
 

Przebieg zabiegów z użyciem gazu rozweselającego

Jak wspominaliśmy, przed użyciem sedacji wziewnej gazem rozweselającym przeprowadzony zostaje precyzyjny wywiad medyczny, który ma za zadanie określić ewentualne przeciwwskazania. Lekarz dokładnie zapoznaje się z uwarunkowaniami zdrowotnymi Pacjenta, wliczając w to posiadane przez niego choroby przewlekłe. Kiedy leczona osoba zostanie pomyślnie zakwalifikowana do sedacji wziewnej, przechodzimy do jej realizacji. Należy pamiętać, że każdy przypadek charakteryzuje się odmienną specyfiką, dlatego też wszystkie niezbędne informacje zostają przekazane po konsultacji.
 
 

Przygotowanie do sedacji wziewnej gazem rozweselającym

Bardzo cenię sobie zrozumiałość i przejrzystość leczenia stomatologicznego przeprowadzanego w mojej klinice, dlatego też przedstawię istotne wytyczne dotyczące sedacji wziewnej. Przede wszystkim Pacjent powinien powstrzymać się od spożywania posiłków przynajmniej 3 godziny przed zabiegiem. Czasami bowiem procedura wiąże się z niegroźnym efektem ubocznym – lekkimi nudnościami, mogącymi doprowadzić do wymiotów. Chociaż nie stwarza to zagrożenia dla zdrowia lub życia, stanowi jednak dosyć przykre przeżycie, którego chcemy uniknąć. Warto również zabrać ze sobą dokumentację medyczną, jeżeli cierpimy na przewlekłe schorzenia.
 
Gaz rozweselający wprowadza Pacjenta w stan przyjemnego odprężenia oraz w pewnym stopniu osłabia odczuwanie bodźców. Dlatego też po wizycie z użyciem gazu rozweselającego rekomenduję zrezygnować z samodzielnego prowadzenia samochodu. Podczas powrotu do domu zaś warto mieć przy sobie osobę towarzyszącą (w miarę możliwości), co zagwarantuje najwyższe możliwe bezpieczeństwo.
 
 

Jak działa gaz rozweselający?

Po podaniu gazu rozweselającego Pacjent odczuwa wyraźne rozluźnienie, co bardzo zmniejsza odczuwany przez niego stres. Ponieważ podtlenek azotu przenika do krwiobiegu za pośrednictwem dróg oddechowych, jego działanie jest natychmiastowe. Sama substancja jest bezbarwna oraz bezwonna, dlatego też jej podaniu nie towarzyszą żadne nieprzyjemne odczucia. Kiedy już zabieg zostanie zakończony, odczekujemy około 5 minut, aby gaz rozweselający przestał działać. Przez cały ten czas leczona osoba pozostaje pod obserwacją eksperta, który będzie monitorował jej stan i odruchy.
 
 

Gaz rozweselający – przeciwwskazania

 

  • Pierwszy trymestr ciąży – w tym przypadku zazwyczaj odstępuje się od zastosowania gazu rozweselającego;
  • choroby układu oddechowego;
  • choroby psychiczne;
  • przyjmowanie niektórych środków farmakologicznych;
  • stwardnienie rozsiane;
  • porfiria;

 
 

Umów się na wizytę!

Jeżeli wizyta u dentysty jest dla Ciebie źródłem stresu, gaz rozweselający to znakomite rozwiązanie! Dzięki jego użyciu wszystkie zabiegi zostaną wykonane sprawnie i bez ryzyka przykrych doświadczeń! Wizytę możesz umówić, dzwoniąc pod numer +48 602 232 400 lub wypełniając formularz. Rejestratorka udzieli odpowiedzi na pytania oraz dobierze zadowalający termin konsultacji.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?