Bezbolesne leczenie stomatologiczne

Strach przed bólem podczas zabiegów jest najczęstszym czynnikiem odstraszającym Pacjentów przed podjęciem leczenia stomatologicznego. Bagatelizowane schorzenia jamy ustnej doprowadzają stopniowo do wielu problemów z uzębieniem, a w skrajnych przypadkach nawet do jego utraty. Aby skutecznie wyeliminować wszelkie bolesne odczucia podczas wykonywanych czynności, zaopatrzyłam moją klinikę w nowoczesne metody zwalczania bólu i stresu, gwarantujące Pacjentowi pełen komfort psychiczny w trakcie pobytu na fotelu dentystycznym!

Dentofobia, czyli paniczny strach przed dentystą

Naukowym określeniem panicznego lęku przed leczeniem stomatologicznym jest dentofobia. Powstaje ona w wyniku różnych czynników, mogą to być np. przykre doświadczenia wynoszone z dotychczasowych pobytów w gabinecie dentystycznym, ból odczuwany podczas zabiegów czy nawet dźwięk wiertła stykającego się z tkankami zębów. To bardzo groźna dolegliwość, gdyż zniechęca Pacjenta do regularnych odwiedzin dentysty i rozpoczęcia leczenia rozwiązującego problemy z uzębieniem oraz otaczającymi je tkankami, co ostatecznie doprowadzi do utraty zębów. Jednym z przyjętych przeze mnie priorytetów jest zapewnienie leczonej osobie dobrego samopoczucia psychicznego i bezbolesności podczas wszelkich zabiegów, dlatego podjęłam współpracę z renomowanymi producentami branży stomatologicznej. Dostarczają mi oni najwyższej jakości znieczulenia zapewniające optymalne efekty, wykorzystywane w renomowanych klinikach na całym świecie.

Znieczulenie komputerowe

Pierwszym z innowacyjnych rozwiązań przeze mnie stosowanych jest komputerowe znieczulenie. To zaawansowane urządzenie z wbudowanym mikroprocesorem kontrolującym ciśnienie podawania środka przeciwbólowego – zapewnia fizjologiczną prędkość jego wchłaniania, przez co efekty pojawiając się natychmiastowo, a wytwarzający się płaszcz anemizacyjny gwarantuje bezbolesność iniekcji. Wykorzystanie komputerowego znieczulenia przynosi sporo korzyści: nie pojawia się drażniące uczucie rozpierania tkanek przy podawaniu znieczulenia, przypominający „różdżkę” aplikator wyklucza przykre skojarzenia z tradycyjnymi strzykawkami, zaś zakończenie działania znieczulenia po zabiegu pozwala Pacjentowi spokojnie jeść i pić.

Gaz rozweselający – skuteczna metoda walki ze stresem

Czasami stres przed danym zabiegiem stanowi większy problem niż potencjalny ból w jego trakcie. Na szczęście nowoczesna wypracowała sposób na walkę z kłopotliwym uczuciem, a jest nim sedacja wziewna gazem rozweselającym. Wspomniany gaz rozweselający to bardzo bezpieczna mieszanka tlenu i podtlenku azotu wprowadzająca Pacjenta w stan odprężenia ułatwiający przeprowadzenie wszelkich czynności. Rozwiązanie rekomenduję szczególnie Pacjentom borykającym się z chorobami serca, epilepsją bądź padaczką – ryzyko ataku zostaje zminimalizowane, dzięki czemu unikniemy niechcianych powikłań podczas leczenia.

Leczenie zębów pod narkozą

Znieczulenie ogólne (popularnie określone jako narkoza) już od bardzo długiego czasu jest wykorzystywane w szeroko pojętej medycynie. Pod jego wpływem Pacjent zapada w głęboki sen i przechodzi zabieg całkowicie nieświadomy, zaś procedura wydaje się trwać zaledwie kilka sekund! Metoda cechuje się bardzo wysokim bezpieczeństwem, a powód jest bardzo prosty – nad jej wykonaniem czuwa doświadczony zespół anestezjologiczny monitorujący funkcje życiowe leczonej osoby. Przed zastosowaniem narkozy oczywiście przeprowadzony zostaje z Pacjentem dokładny wywiad medyczny, mający za zadanie określić możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego. Ten rodzaj rozwiązania sugeruję szczególnie osobom zmagającym się ze skrajną formą dentofobii, niepozwalającą na przeprowadzenie leczenia stomatologicznego.

Nieprzeciętne umiejętności i podejście eksperta!

Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale umiejętności dentysty mają duży wpływ na bezbolesność leczenia stomatologicznego. Chodzi tutaj szczególnie o możliwość maksymalnego zawężenia pola zabiegowego – kiedy lekarz pracuje z pełnym poszanowaniem tkanek jamy ustnej, zmniejszone zostaje prawdopodobieństwo wystąpienia bólu podczas wykonywanych czynności, a w wielu przypadkach skróceniu ulegnie czas gojenia.
W trakcie leczenia stomatologicznego zawsze staram się wykazywać przyjazne i empatyczne podejście. Mam świadomość, że pomaga to Pacjentowi się rozluźnić oraz zagwarantuje mu lepszy komfort psychiczny w trakcie pobytu na fotelu dentystycznym. Korzyści takiego stanu rzeczy objawiają się dwojako: moja własna praca zostaje ułatwiona, gdyż leczona osoba chętniej współpracuje, Pacjent z kolei odczuwa znacznie mniejszy stres.

Umów się na wizytę!

Jeśli borykasz się z dentofobią i nie możesz podjąć skutecznego leczenia stomatologicznego, umów się na wizytę w mojej klinice! Dysponuję licznymi metodami służącymi niwelowaniu bólu oraz stresu podczas przeprowadzanych zabiegów, a panująca po przekroczeniu progu kliniki przyjazna atmosfera zapewni Ci pożądany komfort psychiczny! Konsultację możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer 602 232 400 lub wypełniając formularz.wa

 

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?