Estetyczny uśmiech a sukces zawodowy

Sukces zawodowy marzy się każdemu z nas. Nic dziwnego, gdyż bezpośrednio przekłada się on na samospełnienie, wpływając również na dobre samopoczucie psychiczne. Chociaż nie zawsze wydaje się to oczywiste, zadbany i estetyczny uśmiech znacząco oddziałuje na to, jak postrzegają nas nasi współpracownicy oraz przełożeni. Badania naukowe wykonywane w naszym kraju, a także za granicą udowadniają, że osoby dysponujące pięknym uzębieniem zdobywają „dodatkowe punkty” podczas wyścigu o awans. Co zrobić, aby osiągnąć ten cel? Stomatologia oferuje mnóstwo rozwiązań, które skutecznie poprawią wygląd zębów. W dalszej części artykułu omówię najpopularniejsze z nich, uwzględniając także ich zalety.

Dlaczego ładne zęby są takie ważne?

Już od dawien dawna wiadomo, że wiele osób podczas pierwszego kontaktu z danym rozmówcą zwraca szczególną uwagę na kilka elementów: kontakt wzrokowy, ubiór, usposobienie oraz uśmiech. Najbardziej interesuje nas ten ostatni aspekt i właśnie on w dużym stopniu decyduje o wywołanym dobrym wrażeniu. Posiadając piękne zęby, wzbudzimy większe zaufanie, a nawet dodamy sobie atrakcyjności. Ma to wyjątkowe znaczenie w przypadku osób, których praca polega na kontaktach z długim człowiekiem, np. przedstawicieli handlowych czy sprzedawców. Dzieje się tak, ponieważ pracownik stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy – dlatego też dążąc do awansu na wyższe stanowisko, warto pierw zadbać o ładne zęby!

Warto wspomnieć o psychologicznych walorach posiadania pięknych zębów. Kiedy uzębienie boryka się z lukami w przednich partiach, ma nieodpowiedni kolor lub kształt, Pacjenci zaczynają odczuwać wstyd wynikający ze złej estetyki. Wówczas następuje zasłanianie ręką ust, unikanie uśmiechu, a co za tym idzie – powolne wycofywanie z życia towarzyskiego lub zawodowego. Zauważalna jest także niechęć do podejmowania inicjatyw, źle postrzegana przez przełożonych. Warto więc podjąć się kompleksowego leczenia stomatologicznego, przywracającego uzębieniu nie tylko należny wygląd, ale też zdrowie.

Regularna higienizacja to podstawa!

Osiągnięcie pięknego uśmiechu nie zawsze jest łatwą sprawą, bowiem wymaga od Pacjentów dużej dozy samozaparcia i konsekwencji. Podstawowym sposobem uzyskiwania estetycznego uzębienia jest regularna profilaktyka, przeprowadzana w domowym zaciszu, ale też w gabinecie stomatologicznym. Powszechnie uważa się, że prozaiczne szczotkowanie zębów jest czynnością bardzo łatwą, a wręcz banalną. W praktyce jednak wychodzi na jaw, iż jest zupełnie odwrotnie! Mycie uzębienia wymaga odpowiedniej techniki, pozwalającej na dokładne usuwanie resztek jedzenia oraz płytki bakteryjnej z jamy ustnej. Jeśli jest bagatelizowane, z czasem wspomniana płytka bakteryjna przeradza się w kamień nazębny, będący bezpośrednią przyczyną próchnicy – głównej winowajczyni utraty zębów. Szczotkowanie należy wykonywać przynajmniej 2 razy dziennie po 3 minuty, stosując ruchy wymiatające dokładnie oczyszczające powierzchnię zębów. Odpowiednie zwieńczenie procesu stanowi wykorzystanie nici dentystycznych, znakomicie sprawdzających się podczas usuwania bakterii z trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych. Oprócz tego wiele korzyści przyniesie używanie płynów do płukania ust, będących świetnym wyjściem w przypadku braku szczoteczki oraz nici. Wyeliminują z jamy ustnej niechciane pozostałości pokarmów, a także odświeżą oddech, co jest bardzo przydatne podczas spotkań biznesowych.

Gabinetowa higienizacja jest bardzo ważna dla dobrej kondycji uzębienia. Należy ją przeprowadzać przynajmniej raz na 6 miesięcy, co pozwoli dentyście na skrupulatne usuwanie wszelkich niebezpiecznych osadów z jamy ustnej, a także wczesne lokalizowanie potencjalnych zagrożeń. W ramach pełnego pakietu higienizacyjnego wykonuje się komfortowe i małoinwazyjne zabiegi, takie jak skaling (usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami), piaskowanie, polerowanie czy lakowanie zębów.

Jak można odmienić wygląd uśmiechu?

Stomatologia estetyczna jest dziedziną zajmującą się wizualną poprawą uśmiechu, a wypracowane przez nią rozwiązania pozwalają zrobić to szybko i komfortowo. Jedną z najczęściej stosowanych metod stanowi zastosowanie pełnego zestawu licówek, czyli cieniutkich kompozytowych lub porcelanowych płatków mocowanych do widocznej części zęba. Mają one za zadanie poprawiać kształt bądź kolor zębów, a także maskować przerwy pomiędzy górnymi jedynkami – diastemy. Właśnie dzięki nim osiąga się tzw. efekt Hollywood smile, będący niczym innymi, jak tylko śnieżnobiałym uzębieniem.

Kolejnym sposobem poprawy estetyki zębów jest zabieg wybielania zębów. W mojej klinice może on być przeprowadzony na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na tym, że powierzchnię uzębienia pokrywa się specjalnym preparatem, którego wybielające właściwości pobudza się za pomocą innych substancji. Drugi natomiast polega na stworzeniu w laboratorium protetycznym spersonalizowanych nakładek, które Pacjent wypełnia płynem wybielającym oraz nakłada na zęby do snu. Proces ten trwa około 10-14 dni, a leczona osoba kończy go, kiedy osiągnie pożądany rezultat.

Co możesz teraz zrobić?

Piękny uśmiech może zaważyć na Twoim sukcesie zawodowym, dlatego już dzisiaj zadbaj o jego dobre zdrowie i wygląd! Moja klinika dysponuje bogatą gamą rozwiązań z zakresu stomatologii estetycznej, które skutecznie poprawią estetykę uzębienia! Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer 602 232 400 lub wypełniając formularz.

 

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?