Co to są licówki zębowe?

Sytuacje, kiedy Pacjenci dysponują zdrowymi zębami, lecz borykającymi się z estetycznymi niedoskonałościami zdarzają się nader często. Chociaż może się wydawać, że korekta koloru, kształtu czy długości uzębienia bez konieczności wdrożenia skomplikowanego i długotrwałego leczenia jest niemożliwa, w rzeczywistości sprawa ma się zupełnie inaczej! Założenie pełnego zestawu licówek na widoczną część zębów skutecznie odmieni ich wygląd, zapewniając właścicielom nieprzeciętny komfort psychiczny. O tym, czym są licówki oraz jakie przynoszą korzyści, opowiem w dalszej części artykułu.

Czym są licówki?

Licówka jest bardzo cienkim płatkiem wytwarzanym z kompozytu lub porcelany mocowanym do naturalnej korony zęba, po jej wcześniejszym przygotowaniu. Zadaniem wspomnianej licówki jest poprawa koloru uzębienia, jego niesymetrycznego kształtu czy długości, maskowane są również przy jej pomocy diastemy – nieestetyczne przerwy pomiędzy górnymi siekaczami. Ilość zastosowanych „płatków” jest praktycznie dowolna – można zastosować zarówno pojedynczy z nich, jak i cały zestaw odmieniający wygląd uśmiechu. Zaznaczmy, że licówki indywidualnie dopasowane za pomocą dokładnych skanów uzębienia oraz tworzone w laboratorium protetycznym, gdzie doświadczony technik dba o najdrobniejsze detale.

Licówki kompozytowe, skuteczne i przystępne rozwiązanie

Bardzo popularny rodzaj licówek, wykorzystywany jako odbudowa tymczasowa oraz stała. Wykonywane są z nowoczesnych materiałów kompozytowych, dzięki czemu charakteryzują się wyjątkową estetyką. Doskonale naśladują tkanki stałych zębów, co zapewnia uśmiechowi naturalny wygląd. Jednakże w porównaniu do swoich porcelanowych odpowiedników są nieco mniej wytrzymałe, dlatego też wymagają częstszej wymiany. Metodę sugeruję szczególnie Pacjentom poszukującym rozwiązania prezentującego dobrą jakość w stosunku do ceny.

 

Licówki porcelanowe, czyli najwyższa jakość

Licówki porcelanowe są świetną metodą poprawy wyglądu uzębienia. Wykorzystana do ich produkcji porcelana zapewnia wspaniałą estetykę, nieustępującą na krok naturalnemu pięknu. Materiał wyróżnia się nieprzeciętną wytrzymałością, dzięki czemu Pacjenci mogą je komfortowo nosić przez długi czas. Ceramiczne licówki na zębach są całkowicie spersonalizowane oraz tworzone przez technika dentystycznego w moim prywatnym laboratorium protetycznym, przez co harmonizują się cechami wyglądu leczonej osoby.

Proces zakładania licówek

Procedura zakładania licówek jest stosunkowo prosta oraz przebiega bardzo sprawnie. Zależnie od konieczności, zaczynamy od przygotowania zębów w postaci ich delikatnego szlifowania. Następnie przy pomocy skanera wewnątrzustnego pobieramy wyciski uzębienia, które zostają przesłane do laboratorium protetycznego. Tam profesjonalny technik dentystyczny dzięki nowoczesnym urządzeniom wytwarza komplet licówek, zwracając uwagę na najsubtelniejsze szczegóły. Kiedy będą gotowe, Pacjent zostaje zaproszony na ostatnią wizytę. Podczas niej każda licówka zostaje przytwierdzona do korony zęba dzięki specjalnemu cementowi, zapewniającemu szczelność zabezpieczającą przed przeniknięciem bakterii. Ostatecznie leczona osoba przegląda się w lustrze i ocenia końcowe efekty leczenia.

Licówki – cena

Wielu Pacjentów chciałoby natychmiast znać odpowiedź na pytanie, ile kosztują licówki. Zaznaczmy jednak, że wycena w oparciu o szczątkowe informacje podawane przez Pacjenta bez wizyty w gabinecie nie jest możliwa, konieczne jest przeprowadzenie rzetelnej konsultacji, podczas której zostanie wykonana odpowiednia diagnostyka oraz przegląd uzębienia. Na tej podstawie dobieram właściwe rozwiązanie spełniające potrzeby leczonej osoby. Dla orientacyjnego zobrazowania sytuacji można dodać, że cena licówki w mojej klinice wynosi około 3200 zł, co należy pomnożyć przez ilość wykorzystanych „płatków”.

Komu rekomendowane jest zastosowanie licówek?

Licówki pozwalają na diametralną odmianę uśmiechu w krótkim czasie, co jest ich zdecydowanym atutem. Ich zastosowanie sugeruję przede wszystkim osobom dysponującym zdrowym uzębieniem lub borykającym się z umiarkowanymi schorzeniami. Rozwiązanie szczególnie docenią Pacjenci spełniający funkcje reprezentacyjne lub opierający swoją pracę na spotkaniach biznesowych, kiedy czas jest na wagę złota. Dzięki zastosowaniu pełnego zestawu licówek można zapewnić sobie wymarzony uśmiech, bez konieczności przeprowadzania złożonego leczenia stomatologicznego!

Co możesz teraz zrobić?

Jeśli chcesz komfortowo odmienić wygląd swojego uśmiechu, umów się na wizytę w Klinice Implantologicznej Danuty Borczyk! Podczas konsultacji dokładnie zapoznam się z Twoimi potrzebami oraz oczekiwaniami, dobierając zgodnie z nimi rozwiązanie! Spotkanie możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer 602 232 400 lub wypełniając formularz kontaktowy.

 

Obejrzyj film z udziałem naszego eksperta o licówkach!

Zadzwoń: +48 602 232 400