Wybielanie nakładkowe

Istnieją różne metody rozjaśnienia zębów. Jedną z nich jest wybielanie nakładkowe. Czy warto się na nie zdecydować? Dziś opowiemy, na czym polega ta metoda, a także jakie są jej mocne i słabe strony.
 

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Wybielanie nakładkowe jest metodą rozjaśnienia odcienia zębów z wykorzystaniem specjalnych nakładek i aplikowanego na ich wewnętrzną stronę wybielającego żelu. Możemy tu wyróżnić etap gabinetowy i domowy. Ten pierwszy odbywa się oczywiście w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz pobiera wycisk lub wykonuje skan obu łuków zębowych. W oparciu o te dane zostaną sporządzone nakładki indywidualnie dopasowane do uzębienia Pacjenta. Etap domowy natomiast to nic innego jak samodzielne używanie nakładek przez Pacjenta.

 

 

 

Wybielanie nakładkowe krok po kroku

Zanim w ogóle będzie można przystąpić do wybielania, konieczne jest sprawdzenie stanu zębów i dziąseł Pacjenta. Wybielanie przeprowadza się jedynie na zdrowych zębach, jeżeli więc podczas przeglądu stomatologicznego wykryte zostaną zmiany próchnicze czy też ubytki, zęby te trzeba będzie wyleczyć przed rozpoczęciem wybielania. W przypadku leczenia takich zębów zakłada się jedynie tymczasowe wypełnienia – dopiero po przeprowadzeniu wybielania założone zostaną docelowe, dobrane kolorystycznie już do nowego odcienia zębów.
 
Nakładki do wybielania muszą być indywidualnie dopasowane do zębów Pacjenta. W tym celu pobiera się wyciski lub wykonuje skan wewnątrzustny. Na tej podstawie sporządza się gipsowe modele uzębienia, a w oparciu o nie wykonywane są nakładki.
 
Gotowe nakładki Pacjent przymierza w gabinecie, aby sprawdzić, czy mu one odpowiadają. Jeśli uzyskają jego akceptację, otrzymuje na własny użytek cały zestaw wraz ze strzykawkami zawierającymi preparat wybielający w odpowiednim stężeniu. Stężenie określa lekarz, biorąc pod uwagę określone czynniki, takie jak obecny i docelowy kolor zębów, a także wrażliwość zębów Pacjenta.
 
Teraz następuje etap domowy. Pacjent samodzielnie używa nakładek. Powinien przy tym ściśle stosować się do zaleceń lekarskich. Wymaga to nieco sumienności i samodyscypliny, ale jest konieczne, aby wybielanie przyniosło spodziewany efekt.
 
Zależnie od zastosowanego środka wybielającego oraz rezultatu, jaki chce się uzyskać, nakładki zakłada się na cztery godziny dziennie lub na całą noc. Cały proces trwa zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni.

Piękny uśmiech?
Mamy na to sposób! Kliknij w poniższy przycisk i przekonaj się!

 

Wybielanie nakładkowe – czy warto?

Czy stosowanie nakładek jest dobrą metodą wybielania? Możemy zapewnić, że przede wszystkim jest to metoda skuteczna, pozwalająca rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Do tego jest to stosunkowo niedrogi sposób, tańszy od innych metod wybielania. Plusem jest też bezpieczeństwo tej metody – używane w niej preparaty mają na tyle niskie stężenie wybielających substancji, że nie wywołują efektów ubocznych.
 
Żeby osiągnąć dobre efekty, potrzebne jest jednak zaangażowanie ze strony Pacjenta. Nie jest to więc dobra metoda dla osób, które mają problem z samodyscypliną. Nakładki powinno się zakładać regularnie i nosić przez wymaganą ilość czasu. W przeciwnym wypadku osiągnięty efekt estetyczny nie tylko nie będzie dobry, ale wręcz może być gorszy niż przed rozpoczęciem wybielania.

 

Co możesz teraz zrobić?

Piękny, biały uśmiech to marzenie, którego urzeczywistnienie jest w zasięgu ręki. Jednym ze sposobów jest wybielanie nakładkowe. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 602 232 400 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?