Wkłady i nakłady koronowe inlay/onlay pomogą w odbudowie poważnych uszkodzeń!

Zdarza się, że uzębienie jest poważnie uszkodzone przez próchnicę lub urazy mechaniczne wynikające z nieszczęśliwych wypadków. Jeszcze stosunkowo niedawno najczęściej stosowanym rozwiązaniem tego problemu było osadzenia na pozostałą część zęba koron protetycznych, jednakże postęp technologiczny sprawił, że dzisiaj nie jest konieczne zastosowanie tych kosztownych rekonstrukcji. W zamian wykorzystywane są wkłady inlay i nakłady onlay, pozwalające skutecznie odbudowywać obszerne ubytki z zachowaniem kształtu anatomicznego uzębienia.
 
 

Czym są wkłady i nakłady inlay/onlay?

Wkłady i nakłady inlay/onlay to specjalny rodzaj wypełnień odbudowujący nawet bardzo poważne uszkodzenia zębów. Są one trwale mocowane do ich pozostałej części przy pomocy cementu dentystycznego, zapewniającego rekonstrukcji dobrą stabilność oraz chroniącego przed przenikaniem bakterii pod jej powierzchnię. Wytwarza je technik stomatologiczny w pracowni protetycznej, na podstawie pobranych wcześniej wycisków zębów – dzięki temu zachowana jest wyjątkowa precyzja, a uzupełnienie wyróżnia się świetną estetyką.
 
 

Materiały stosowane do tworzenia wkładów i nakładów koronowych

Pierwszym materiałem używanym do wytwarzania wkładów i nakładów koronowych są kompozyty pozyskiwane z naturalnych żywic. Dobrze imitują one tkanki stałych zębów swoim kolorem oraz zdolnościami fluorescencyjnymi, a dzięki wyjątkowej plastyczności pozwalają na dokładną rekonstrukcję kształtu. Żywotność kompozytowych uzupełnień inlay/onlay utrzymuje się na zadowalającym poziomie, jednakże w porównaniu do porcelanowych odpowiedników jest ona niższa. Pacjenci posiadający tego rodzaju odbudowy powinni poddawać je okresowej wymianie, co zapewni pełen komfort podczas użytkowania.
 
Porcelanowe wkłady i nakłady koronowe stanowią przykład najwyższej jakości. Są odporne na ścieranie oraz bardzo wytrzymałe, dlatego też stosuje się je przy odbudowie uszkodzeń zębów w tylnej części jamy ustnej, ze względu na duże przeciążenia. Ceramika zastosowana do stworzenia inlay/onlay wspaniale imituje naturalne tkanki zębów w każdym aspekcie, dlatego powstała odbudowa wykazuje wspaniałą estetykę, zadowalającą nawet najbardziej wymagających Pacjentów.
 
 

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie inlay i onlay?

  • Zachowanie własnego zęba, nawet w obliczu dużych ubytków;
  • znakomita estetyka rekonstrukcji;
  • dobra wytrzymałość pozwalająca na długotrwałe użytkowanie;
  • brak konieczności wdrożenia skomplikowanego leczenia protetycznego;
  • stosunkowo krótki czas wykonania – założenie rekonstrukcji ogranicza się przeważnie do 2-3 wizyt;
  • zabezpieczenie zęba przed pojawieniem się próchnicy;
  • zachowanie niezmienionego koloru przez cały okres użytkowania.

 
 

Czy zakładanie inlay i onlay jest bolesne?

Zakładanie inlay i onlay w mojej klinice jest całkowicie bezbolesne. Umożliwia to nowoczesne znieczulenie komputerowe The Wand, które eliminuje ból i nieprzyjemne odczucia podczas każdego etapu zabiegu. To nowoczesne urządzenie nieustannie reguluje ciśnienie podawania substancji przeciwbólowej, przez co tkanki równomiernie ją wchłaniają. Eliminuje to przykre wrażenie rozpierania lub odrętwienia twarzy, charakterystyczne dla tradycyjnych form znieczulania.
 
 

Umów się na wizytę!

Poważne uszkodzenia zęba mogą zdarzyć się każdemu, choćby poprzez przykre wypadki. Jeśli i Ty doświadczyłeś tego groźnego problemu, umów się na wizytę w mojej klinice! Przeprowadzenie precyzyjnej diagnostyki pozwoli na dobór odpowiedniego rozwiązania, które pozwoli Ci zachować własny ząb w praktycznie niezmienionej formie! Konsultację możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer 602 232 400 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?