Wizyta konsultacyjna

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym nie są wykonywane zabiegi. Jak więc taka wizyta przebiega i jaki jest jej cel? Dziś opowiemy o wizycie konsultacyjnej i jej kluczowym znaczeniu dla skutecznego leczenia.
 
 

Jaki jest cel wizyty konsultacyjnej?

W przypadku leczenia kompleksowego pierwsza wizyta nie wiąże się z wykonywaniem żadnych zabiegów. Zamiast tego odbywa się konsultacja stomatologiczna. Jej celem jest zdiagnozowanie wszelkich problemów Pacjenta ze zdrowiem zębów i jamy ustnej (również tych, z których sam nie zdawał sobie dotąd sprawy) oraz dokładne zaplanowanie leczenia.
 
Taka procedura wynika z filozofii stomatologii holistycznej. Kładzie ona szczególny nacisk na wzajemne zależności jakie zachodzą między poszczególnymi częściami organizmu, a także poszczególnymi chorobami i dysfunkcjami. Organizm bowiem jest systemem, w którym wszystko jest w ten lub inny sposób połączone. Dlatego leczenie miejscowe, choć przynosi doraźną poprawę, może okazać się nieskuteczne na dłuższą metę. To dlatego, że aby przywrócić Pacjentowi pełne zdrowie i funkcjonalność jamy ustnej, w wielu przypadkach potrzebne jest leczenie kompleksowe, a to z kolei jest złożony proces i aby się powiódł, konieczne jest najpierw przeprowadzenie dokładnego rozpoznania i szczegółowego zaplanowania przebiegu terapii. I temu celowi właśnie służy wizyta konsultacyjna.
 

Piękny uśmiech?
Mamy na to sposób! Kliknij w poniższy przycisk i przekonaj się!

 

Jaki przebieg ma wizyta konsultacyjna?

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz dokonuje przeglądu stomatologicznego, czyli dokładnych oględzin jamy ustnej i oceny stanu jej zdrowia. Przegląd taki obejmuje sprawdzenie wszystkich struktur, ocenę ryzyka próchnicy zębów, chorób dziąseł i kości, a także zmian nowotworowych, zbadanie stanu stawów skroniowo-żuchwowych, ślinianek, dziąseł, podniebienia, policzków, warg, języka, kości podtrzymujących zęby, sprawdzenie prawidłowości zgryzu i mięśni żuchwy. Lekarz ocenia też, które miejsca w jamie ustnej wymagają uzupełnień implantologicznych bądź protetycznych.
 
Ale konsultacja stomatologiczna nie ogranicza się jedynie do wykonania przeglądu. Lekarz zapoznaje się również z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta, ponieważ je również musi wziąć pod uwagę, planując leczenie. Przeprowadza też wywiad lekarski, zadając Pacjentowi pytania dotyczące jego ogólnego stanu zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych i przyjmowanych leków. To ważne dla stwierdzenia ewentualnych przeciwwskazań do konkretnych zabiegów oraz dobrania odpowiednich metod leczenia – chodzi o to, by było ono nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne.
 

 
Efektem wizyty konsultacyjnej jest sporządzony przez lekarza szczegółowy plan leczenia, obejmujący, wraz z kosztami, wszystkie kolejne kroki wiodące do pełnego zdrowia jamy ustnej. Lekarz omawia plan z Pacjentem, odpowiadając przy tym na jego pytania. Dzięki temu proces leczenia staje się przejrzysty i przewidywalny. Pacjent wie, “na czym stoi”, co wpływa na poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas terapii.
 
 

Co możesz teraz zrobić?

Leczenie kompleksowe jest wieloetapowym, złożonym procesem. Żeby skutecznie go przeprowadzić, potrzebny jest ten pierwszy krok w postaci konsultacji stomatologicznej. Możesz się z nami skontaktować, dzwoniąc pod numer +48 602 232 400 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?