Jak wygląda kompleksowe leczenie w Stomatologia Danuta Borczyk?

W wielu przypadkach Pacjenci borykają się z poważnymi problemami stomatologicznymi. Mogą to być obszerne ubytki w uzębieniu lub paradontoza, znacząco pogarszające funkcjonalność jamy ustnej oraz pogarszające jakość życia. Wymagają one nieraz kompleksowego oraz interdyscyplinarnego leczenia, które wykona doświadczony ekspert, posiadający gruntowną wiedzę i umiejętności. Dzięki ponad 30-letniej praktyce przeprowadzane przeze mnie terapie przynoszą spektakularne efekty, pozwalające Pacjentom spełnić marzenia o pięknych uśmiechach! Jak wygląda holistyczne leczenie w mojej klinice? Cały proces przedstawię w kilku prostych krokach!

 

Konsultacja – pierwszy krok leczenia stomatologicznego

Dopasowanie odpowiedniego rozwiązania problemu stomatologicznego wymaga przeprowadzenia wstępnej konsultacji. W jej trakcie Pacjent opowiada o swoim kłopocie oraz o tym, jak wpływa na jego życie. To bardzo ważny etap – w jego trakcie otrzymuję pierwsze informacje dotyczące objawów schorzenia i jego natury, co ułatwia określenie odpowiedniej metody leczenia, przynoszącej skuteczne czy przewidywalne efekty. Następnie przechodzę do rutynowego przeglądu jamy ustnej, posługując się przy tym innowacyjną kamerą wewnątrzustną, zapewniającą leczonej osobie wyjątkowy komfort podczas badania.

 

Diagnostyka i planowanie leczenia

Podczas konsultacji zajmę się także przeprowadzeniem precyzyjnej diagnostyki, gwarantującej niezbędne informacje na temat danego schorzenia. Składa się ona z bezpiecznych badań, takich jak RTG (punktowe lub panoramiczne) czy tomografia komputerowa. Obrazują one stan tkanek jamy ustnej Pacjenta, co umożliwia dokładną ocenę np. przyrostu kośćca lub lokalizacji kanałów zębowych. Wszystkie czynności wykonywane są w moim prywatnym centrum diagnostycznym, pozwalającym Pacjentowi oszczędzić czas, który w przeciwnym przypadku musiałby poświęcić na poszukiwanie placówki dysponującej sprzętem pozwalającym na analizę problemu.
 
Wyniki badań diagnostycznych służą jako materiał do sporządzenia planu leczenia, dokładnie uwzględniający każdy etap procesu oraz zabiegi wykonywane w jego ramach. Ma on za zadanie usprawnić komunikację pomiędzy Pacjentem i stomatologiem, a także zapewnić przewidywalne efekty całego postępowania. Ułożony zostanie również kosztorys, dający leczonej osobie pełną świadomość wszystkich aspektów, także finansowych.

 

Właściwa część leczenia stomatologicznego

Po diagnostyce oraz zaplanowaniu leczenia przechodzę do głównej części, jaką jest przeprowadzenie stosownych zabiegów mających za zadanie rozwiązać problem. Proces przebiega zależnie od rodzaju kłopotu – jeżeli przeprowadzane jest leczenie implantologiczne, wszczepiam implanty i obciążam je stosowną rekonstrukcją, jeżeli zainfekowana jest miazga zęba, wykonywana jest popularna „kanałówka”. Oczywiście kompleksowa terapia nieraz jest rozciągnięta w czasie oraz może wymagać pewnych zabiegów dodatkowych lub zastosowania odpowiednich leków.

 

Okres po przeprowadzeniu leczenia

W wielu przypadkach leczenie stomatologiczne wiąże się z gojeniem, którego czas zależy przede wszystkim od rodzaju oraz inwazyjności przeprowadzanych zabiegów. Jeżeli mamy do czynienia z implantacją, integracja „śrubek” może trwać od kilku tygodni do nawet 6 miesięcy. Dla porównania rekonwalescencja po chirurgicznym usunięciu ósemek zaś przeważnie wynosi około 10 dni, jednakże tutaj decydujący wpływ ma dany przypadek i uwarunkowania zdrowotne Pacjenta. Jak widać, określenie długości okresu gojenia może być przeróżna, a dotyczące go informacje przekazuje prowadzący stomatolog.
 
Po przeprowadzonym leczeniu Pacjent powinien uczęszczać na wizyty kontrolne służące weryfikacji jego efektów. Ich terminy zostają ustalone przez prowadzącego lekarza, który dokonuje standardowego przeglądu jamy ustnej i w razie ewentualnych powikłań wdraża odpowiednie środki zapobiegawcze.

 

Umów się na wizytę!

Jeżeli borykasz się z jakimkolwiek problemem stomatologicznym, umów się na wizytę w mojej klinice! Poddam schorzenie rzetelnej analizie oraz dopasuję rozwiązanie, które będzie zgodne z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami. Konsultację możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer  602 232 400 lub wypełniając formularz. Rejestratorka z pewnością pomoże Ci dobrać zadowalający termin spotkania.

Zadzwoń: +48 602 232 400