Chirurgia stomatologiczna – nie taki diabeł straszny, jak go malują

Słysząc perspektywę konieczności przeprowadzenia czynności chirurgicznych dotyczących uzębienia, moi Pacjenci często odczuwają pewien niepokój. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę postrzeganie chirurgii przez pryzmat pozostałych dziedzin medycyny. Jednakże zaznaczam: dzięki nowoczesnej technologii wszelkie zabiegi operacyjne w obrębie jamy ustnej są całkowicie bezpieczne oraz skuteczne, a zastosowanie zaawansowanych sposobów znieczulania czyni je bezbolesnymi!

 

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną, w której skład wchodzą wszelkie zabiegi operacyjne dotyczące uzębienia i tkanek miękkich budujących jamę ustną. W większości wypadków stanowią one jedynie wsparcie dla leczenia, a nie jego trzon, lecz zdarzają się sytuacje, kiedy interwencja chirurga jest głównym rozwiązaniem problemu. Kiedy najczęściej przeprowadza się wspomniane zabiegi? Z reguły przed leczeniem ortodontycznym, implantologicznym, protetycznym lub w ramach terapii periodontologicznej.

 

Kłopotliwe usuwanie zębów

Bez wątpienia najczęściej spotykanym zabiegiem z zakresu chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja zębów, określana kolokwialnie przez Pacjentów jako ich „wyrywanie”. Procedurę tę traktuje się jako ostateczność, kiedy wszystkie inne metody leczenia nie są w stanie przynieść oczekiwanych efektów. Jeżeli już zajdzie konieczność usunięcia danego zęba, przeprowadzam je z pełnym poszanowaniem tkanek, aby zapewnić leczonej osobie bezbolesność oraz optymalne efekty. Nie bez wpływu pozostają tutaj nowoczesne znieczulenia, wykorzystywane przez renomowane placówki stomatologiczne na całym świecie.

Wyrzynające się ósemki są sławnym problemem natury stomatologicznej, dotykającym wielu Pacjentów. Ich pojawieniu się towarzyszy często ostry ból i stan zapalny, utrudniający, a nawet uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Zaznaczmy, że ósemki są najpopularniejszym atawizmem (szczątkową cechą organizmu charakterystyczną dla jego przodków, która zaniknęła, jednak pojawia się od czasu do czasu u części osobników), toteż nie przynoszą jamie ustnej żadnych korzyści. Jeżeli wspomniane ósemki nie mogą się całkowicie wyrżnąć bądź ustawiły się pod niewłaściwym kątem, należy je usunąć.

 

Chirurgia stomatologiczna jest olbrzymim wsparciem dla implantacji

Wszczepienie implantów zębów umożliwia skuteczną odbudowę ubytków w uśmiechu. Jednakże w wielu przypadkach implantacja nie może dojść do skutku, a powód jest następujący – nieodpowiednia ilość kości w jamie ustnej. Jej degradacja bierze się z nieodpowiedniego obciążenia wywołanego długotrwałym utrzymywaniem braku zęba. Na szczęście istnieje odpowiednie wyjście z tej sytuacji, jest nim natomiast wykonanie specjalnych zabiegów. Może to być np. sterowana regeneracja kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej, które stworzą odpowiednie warunki pod zamocowanie implantów.

 

Bezbolesne leczenie chirurgiczne

Leczenie chirurgiczne w mojej klinice przebiega całkowicie bezboleśnie, a zasługa należy do nowoczesnego znieczulenia komputerowego. To zaawansowane urządzenie regulujące ciśnienie podawania środka znieczulającego, zapewniające mu fizjologiczną prędkość wchłaniania. Dzięki temu wytwarza się tzw. płaszcz anemizacyjny, który eliminuje ból podczas iniekcji oraz odczuwane w jej trakcie nieprzyjemne wrażenie rozpierania tkanek. Dobrze przemyślany aplikator przypomina „różdżkę” i nie wywołuje negatywnych skojarzeń ze strzykawkami, będącymi nieraz dla Pacjentów źródłem stresu.

Kiedy moi Pacjenci zgłaszają większy stres przed leczeniem stomatologicznym, proponuję im dwa świetne rozwiązania. Pierwszym z nich jest sedacja wziewna gazem rozweselającym, czyli bezpieczną mieszanką tlenu i podtlenku azotu wywołującą u leczonej osoby odprężenie oraz niwelującą stres. Drugim ze wspomnianych rozwiązań jest znieczulenie ogólne, zwane popularnie narkozą. Wprowadza ono Pacjenta w głęboki sen, przez co zabieg stara się trwać kilka chwil, a także przebiega całkowicie komfortowo!

 

Umów się na wizytę!

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu oraz olbrzymiej wiedzy przeprowadzam skuteczne zabiegi chirurgiczne, które pozwolą na przywrócenie dobrego zdrowia w Twojej jamie ustnej. Jeżeli borykasz się z jakimkolwiek problemem stomatologicznym, umów się na wizytę w mojej klinice! W oparciu o dokładną konsultację oraz diagnostykę dobiorę satysfakcjonujące rozwiązanie! Spotkanie możesz zarezerwować, dzwoniąc pod numer +48 602 232 400 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?