Bardzo często jednym z etapów kompleksowego leczenia stomatologicznego są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Za ich sprawą możliwe jest przywrócenie pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, a także uporanie się z wieloma poważnymi problemami, które negatywnie wpływają na życie. Moje ponad 30-letnie doświadczenie, wiedza i umiejętności pozwalają osiągnąć wysoką skuteczność wykonywanych zabiegów oraz pełny komfort Pacjenta w trakcie trwania leczenia. Ogromna w tym zasługa stosowanych przez mnie innowacyjnych technologii, które sprawiają, że cała terapia przebiega całkowicie bezboleśnie.
W ramach chirurgii stomatologicznej wykonywane są różnorodne zabiegi w obrębie jamie ustnej. To właśnie dzięki nim możliwe jest usunięcie ognisk zakażeń, torbieli, ale także zrekonstruowanie tkanek miękkich i twardych, co pozwala przywrócić pełną funkcję żucia. Ponadto zabiegi chirurgiczne niejednokrotnie są jednym z etapów kompleksowego leczenia, będąc istotnym wsparciem między innymi dla endodoncji (leczenie kanałowe), periodontologii czy implantologii.
W mojej klinice stomatologicznej dokładam wszelkich starań, aby każdy zabieg był całkowicie bezbolesny i w pełni komfortowy dla Pacjenta. Dlatego od lat w codziennej praktyce wykorzystuję amerykańskie komputerowe znieczulenie. To właśnie ono w głównej mierze sprawia, że Pacjenci z przyjemnością wspominają wizytę w gabinecie Stomatologia Danuta Borczyk. Poza tym w moim gabinecie istnieje możliwość skorzystania z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego, które wprowadza w stan głębokiego snu, przez co całkowicie zniesiony jest ból. Jest to idealne rozwiązanie dla osób szczególnie obawiających się wizyty. Świetnym wyborem może również okazać się skorzystanie z gazu rozweselającego. Jest to substancja o działaniu odprężającym, przez co wszelkie obawy i wątpliwości niemal natychmiast odchodzą w zapomnienie.
zajmuje się: protetyka, implantologia, chirurgia
Dr Danuta Borczyk ukończyła studia medyczne na Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. Od 1990 r. prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną w Katowicach. Jej praca poświęcona jest głównie protetyce, ale zajmuje się również chirurgią stomatologiczną, ortodoncją czy stomatologią dziecięcą. Wiele czasu poświęca doskonaleniu swoich umiejętności – staże kliniczne w Kopenhadze (Dania), Niemczech, kursy praktyczne w Norwegii i Włoszech (dr L.Vanini).Odbyła szkolenia implantologiczne w Mölndal Hospital (Goeteborg) oraz University of Umea z zakresu systemów Branemark Replace.
Uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych oraz wykładach z zakresu estetyki implantologicznej. Spędziła 4 tygodnie w ośrodku Practical Clinical Courses (Provo, Utah) na zaproszenie dr G. Christiansena (1997 r.). Odbyła również w roku 2000 staż kliniczny w praktyce dr C. Zappala (Bergamo, Włochy).
Dr Danuta Borczyk jako jeden z pierwszych lekarzy w naszym kraju wprowadziła zasady stomatologii estetycznej do codziennej praktyki.
Dr n. med. specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Janic ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Staż podyplomowy odbył w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej ŚUM. W roku 2006 rozpoczął studia podyplomowe w Studium Doktoranckim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2012 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Katedrze Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej w Katowicach.
W latach 2013 – 2019 pracownik Samodzielnego Publicznego Szpitala Kliniczneg im. A. Mielęckiego w Katowicach, Klinika Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej.
W latach 2007 – 2019 prowadził zajęcia dydaktyczne dla studentów Śląskiego Uniwersytety Medycznego w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz propedeutyki stomatologii. W roku 2019 zdał państwowy egzamin specjalizacyjny w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej.
Słowo ,,chirurgia” nie budzi pozytywnych skojarzeń. Przywodzi ono na myśl przede wszystkim ból. W mojej klinice od ponad 30 lat skutecznie walczę z tym przekonaniem! Dużą zasługę mają w tym wykorzystywane przeze mnie nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest amerykańskie komputerowe znieczulenie. Urządzenie to zapewnia bezbolesność i komfort w trakcie całego zabiegu, ponieważ zostały w nim usunięte wady tradycyjnych rozwiązań. Oznacza to, że podczas podawania środka znieczulającego nie występuje nieprzyjemne uczucie rozpierania tkanek. Ponadto ilość podanego środka jest mniejsza, a odrętwienie szybciej się cofa, dzięki czemu po wyjściu z gabinetu można normalnie jeść i mówić. Dodatkowo projektanci tego rozwiązania zadbali o odpowiedni wygląd urządzenia, by nie budzić negatywnych skojarzeń związanych z tradycyjnymi metodami. Strzykawka została zastąpiona przez specjalny aplikator, który swoim kształtem przypomina czarodziejską różdżkę. Wszystko to sprawia, że całe leczenie przebiega w niezwykle komfortowy sposób.
Dla niektórych osób wizja zabiegów stomatologicznych może być wręcz paraliżująca. Na szczęście w Stomatologia Danuta Borczyk istnieje możliwość skorzystania z narkozy, czyli znieczulenia ogólnego. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, które wprowadza Pacjenta w stan głębokiego snu. W ten sposób zniesiony zostaje jakikolwiek ból, a cała wizyta wydaje się trwać zaledwie kilka chwil. Podawanie narkozy jest całkowicie bezpieczne, w czym ogromna zasługa doświadczonego anestezjologa, który czuwa nad całym procesem. Opieka prawdziwych ekspertów zapewnia najwyższy komfort i standard leczenia stomatologicznego.
Nie zawsze jednak konieczne jest skorzystanie z narkozy, aby przełamać lęk przed wizytą u dentysty. Rewelacyjnym rozwiązaniem okazuje się również gaz rozweselający. To właśnie za jego sprawą możliwe jest wprowadzenie Pacjenta w stan relaksu i odprężenia, przez co wszelkie obawy oraz lęki mogą odejść w zapomnienie. Ponadto gaz rozweselający w niektórych przypadkach wykazuje właściwości znieczulające. Wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie chętnie wybierane przez Pacjentów, którzy boją się leczenia stomatologicznego.
Ponad 30 lat temu założyłam profesjonalną klinikę stomatologiczną. Od tego czasu niezmiennie pomagam spełniać Pacjentom ich marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. Cel ten osiągam z niezwykłą skutecznością, w czym ogromna zasługa nie tylko bogatego doświadczenia, ale również szerokiej wiedzy oraz umiejętności. Szkoliłam się w renomowanych klinikach na całym świecie, odbywając staże w Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech. Ponadto zdobywałam wiedzę w prestiżowych ośrodkach, kończąc między innymi specjalistyczne studia w Sienie. Wszystko to pozwala zapewnić moim Pacjentom najwyższe standardy w trakcie leczenia, a także skutecznie przywrócić uśmiech na ich twarze.
Moim celem jest pomoc jak największej liczbie osób z ich problemami w jamie ustnej, by znowu mogły cieszyć się pełnią życia. Dlatego swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem dzielę się na licznych kursach oraz szkoleniach w Polsce oraz za granicą, między innymi w Finlandii, Szwecji czy na Litwie. Ponadto współzałożyłam Polską Akademię Stomatologii Estetycznej, czyli cieszącą się uznaniem środowiska organizację, której celem jest podnoszenie kwalifikacji i umiejętności stomatologów. Dodatkowo jestem jedyny w Polsce członkiem Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.
W mojej klinice zawsze pierwszym etapem leczenia jest przeprowadzenie konsultacji. W jej trakcie zapoznam się ze stanem zdrowia Twoje jamy ustnej. W tym celu wykorzystuję innowacyjne technologie diagnostyczne, takie jak RTG czy tomografię komputerową. To właśnie one umożliwiają precyzyjne zbadanie, dzięki czemu bez większych problemów mogę określić źródło problemu. Na tej podstawie przygotowuję kompleksowy plan leczenia, co ma ogromny wpływ na skuteczność całej terapii. Za sprawą nowoczesnej diagnostyki 3D możliwe jest uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji, tym samym leczenie staje się całkowicie bezpieczne i przewidywalne.
Bezpieczeństwo, skuteczności i komfort Pacjentów – osiągnięcie tych celów jest możliwe tylko za sprawą bogatego doświadczenia, ogromnej wiedzy oraz nowoczesnych technologii, takich jak laser, który pozwala na natychmiastową dezynfekcję pola zabiegowego, a także znacznie przyspiesza proces gojenia się. W mojej klinice stomatologicznej dokładam wszelkich starań, aby przywrócić pełną funkcjonalność w jamie ustnej, dlatego wykonywane są liczne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.
Ekstrakcja zęba – podczas zabiegu usunięcia zęba wykorzystuje specjalistyczne narzędzia, które zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo w trakcie całej procedury. Warto pamiętać, że jest on całkowicie bezbolesny za sprawą komputerowego znieczulenia. Po zakończeniu zabiegu ekstrakcji zębodół jest oczyszczany za pomocą lasera. Usprawnia to gojenie się pola zabiegowego, a także zapobiega wystąpieniu poważniejszych konsekwencji, takich jak suchy zębodół.
Ekstrakcja zębów zatrzymanych – niecałkowite wyrżnięcie się wykształconego zęba może być powodem licznych problemów. W miejscu tym mogą pojawić się torbiele, stany zapalne czy intensywny ból. W takiej sytuacji konieczne jest usunięcie zatrzymanego zęba, a tym samym przywrócenie pełni zdrowia w jamie ustnej.
Usunięcie ósemek – zęby mądrości niejednokrotnie są powodem licznych dolegliwości w jamie ustnej. Mogą powodować znaczny ból, a także przyczyniać się do powstania wad ortodontycznych. Ponadto ich odpowiednia higiena jest znacznie utrudniona z powodu trudnego dostępu, co może powodować rozwój próchnicy. Wszystko to sprawia, że usunięcie ósemek jest bardzo częstym zabiegiem. W mojej klinice jest on całkowicie bezbolesny, w czym ogromna zasługa amerykańskiego znieczulenia.
Resekcja wierzchołka korzenia – wykonanie tego zabiegu konieczne jest w przypadku pozostawienia narzędzi w kanale po leczeniu endodontycznym lub przy wystąpieniu zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Terapia w tej sytuacji polega na usunięciu fragmentu korzenia. Jest to całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg, dzięki któremu można przywrócić pełnię zdrowia w jamie ustnej bez konieczności utraty zęba.
Hemisekcja – zęby mogą posiadać nawet do trzech korzeni. W ich obszarze może dochodzić do pojawienia się stanów zapalnych. W takich sytuacja przeprowadza się hemisekcję, czyli zabieg, który polega na usunięciu korzenia wraz ze stanem zapalnym.
· Radektomia – wykonywana jest w przypadku pojawienia się poważnych zmian próchnicowych lub ciężkich stanów zapalnych. Zabieg polega na usunięciu jednego korzenia w taki sposób, aby nie naruszyć korony zęba.
Podcięcie wędzidełka – nieodpowiednia długość wędzidełek (błon śluzowych znajdujących się pod językiem oraz po wewnętrznej stronie wargi) może powodować pojawienie się wad wymowy czy diastemy. W takiej sytuacji wykonuje się zabieg laserowego podcięcia wędzidełka, przez co pole zabiegowe ograniczone jest do koniecznego minimum, a także nie jest wymagane zszywanie tkanek.
Chirurgiczne wydłużenie korony klinicznej – wykonanie tego zabiegu jest konieczne w przypadku, kiedy dziąsło zbyt mocno przykrywa tkanki zęba. Dzięki temu możliwe staje się skuteczne przeprowadzenie leczenia protetycznego.
Przeszczep dziąsła – cofnięcie się linii dziąseł może być spowodowane zbyt mocnym szczotkowaniem, stanami zapalnymi czy chorobami przyzębia. Prowadzi to do pojawienia się nadwrażliwości na temperaturę, a nawet do rozchwiania uzębienia. Tym poważnym konsekwencjom można jednak skutecznie zapobiec. Wykonuje się w takiej sytuacji przeszczep tkanek miękkich. Materiał do zabiegu pobierany jest z podniebienia lub z okolic ósemek. Jest to w pełni bezpieczna i niezwykle skuteczna metoda odbudowy tkanki miękkiej. Przeprowadzenie tego zabiegu bywa również konieczne przed leczeniem implantoprotetycznym.
Podniesienie dna zatoki szczękowej – brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej powoduje nie tylko utratę pełnej funkcjonalności w jamie ustnej, ale również może być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia leczenia implantologicznego. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest podniesienie dna zatoki szczękowej, które może być wykonane metodą otwartą lub zamkniętą. Pierwsza z nich polega na stworzeniu otworu, dzięki któremu można dostać się do zatoki szczękowej. Na tym etapie niezwykle ważne jest, aby nie doszło do uszkodzenia błony śluzowej, co jest istotne w kontekście planowanego w przyszłości wszczepienia implantów. Kolejnym krokiem jest podniesienie dna zatoki szczękowej za pomocą specjalnych narzędzi. Powstała w ten sposób przestrzeń wypełnienia jest całkowicie bezpiecznym materiałem biokompatybilnym. Następnie miejsce zabiegu pokrywane jest specjalną śluzówką i zszywane. W przypadku metody zamkniętej dostęp do dna zatoki szczękowej uzyskuje się poprzez nawiercenia miejsca pod implanty. Kolejnym krokiem jest jego podniesienie za pomocą specjalnych narzędzi, co zapewnia uzyskanie około 3 milimetrów wolnej przestrzeni, która wypełniana jest biokompatybilnym materiałem. Rekonstrukcja tkanki kostnej trwa kilka tygodni, po czym można przystąpić do dalszych etapów leczenia. Warto pamiętać, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, ponieważ w jego trakcie używam amerykańskiego komputerowe znieczulenie.
Sterowana regeneracja kości – zabieg ten wykonywany jest w przypadku niedostatecznej ilości tkanki kostnej. Do rekonstrukcji kości wykorzystywane są w pełni bezpieczne materiały biokompatybilne. Zabezpieczane są one specjalną membraną kolagenową, co zapobiega wrastaniu się nabłonka w tkankę kostną. Cały proces leczenia trwa około 6 miesięcy.
Bardzo często jednym z ważnych etapów kompleksowego leczenia są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. W mojej klinice wykorzystuję innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu cała terapia jest niezwykle skuteczna i przynosi oczekiwane oraz przewidywalne efekty. Przekonaj się sam – zaufaj doświadczeniu oraz wiedzy, jak to zrobiło już ponad 8 000 Pacjentów. Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.
Usunięcia zęba w trakcie ciąży jest bezpieczne. Warto jednak o tym fakcie poinformować stomatologa, aby możliwym było dobranie odpowiednich rozwiązań. Pamiętać należy również, że można wtedy skorzystać z amerykańskiego komputerowego znieczulenia, przez co cała wizyta będzie przebiegała całkowicie komfortowo.
Usunięcie ósemek konieczne jest w przypadku, kiedy pojawiają się torbiele, znaczne dolegliwości bólowe czy nawracające stany zapalne. Wskazaniem może być również brak miejsca w łuku zębowym. W takiej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie zabiegu usunięcia ósemek.
W przypadku wybitego zęba najważniejsza jest szybka reakcja. W czasie krótszym niż 30 minut należy udać do kliniki. Ząb powinien być transportowany w jamie ustnej, w mleku lub w wodzie. Szybka i prawidłowa reakcja może się przyczynić do możliwości przywrócenia wybitego uzębienia do łuku zębowego.
Szukasz dobrego dentysty dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy gabinet któremu powierzysz zdrowie swojej rodziny? Specjalnie dla Ciebie zespół ekspertów gabinetu dr Borczyk przygotował poradnik. Pobierz go teraz i dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając gabinet dentystyczny.