Boli mnie ząb

Ból zęba jest często określany jako jeden z najpoważniejszych. Jedzenie, picie czy codzienne funkcjonowanie staje się wtedy wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie podjęcie odpowiedniej reakcji, czyli udanie się do kliniki stomatologicznej, gdzie przywrócone zostanie zdrowie jamy ustnej. Na podstawie precyzyjnej diagnostyki ustalę źródło problemu, dobiorę odpowiednie metody leczenia i przedstawię kompleksowy plan terapii.

 

Zmiany próchnicowe

Czas spędzony z najbliższymi czy wspaniałe chwile relaksu mogą zostać skutecznie zburzone przez ból zęba. Najczęstszym powodem tej dolegliwości są zmiany próchnicowe. W takiej sytuacji wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezbędna, ponieważ ból jest zawsze sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Zrezygnowanie z leczenia nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Postępująca próchnica może spowodować odsłonięcie miazgi zęba, co w konsekwencji prowadzi do poważnego bólu, który jest odczuwany podczas jedzenia i picia. Stąd bardzo krótka droga do pojawienia się zapalenia miazgi zęba. Objawia się ona przede wszystkim nieustannym, przeszywającym bólem, który powoduje, że normalne funkcjonowanie staje się wręcz niemożliwe. W sytuacji, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi zęba, konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Zabieg ten zawsze wykonuję pod mikroskopem, przez co w wielu przypadkach może ono zakończyć się w trakcie 1 wizyty! Stosowane nowoczesne rozwiązania sprawiają, że nie ma konieczności zatruwania zęba, a całe leczenie jest bezbolesne, w czym ogromna zasługa amerykańskiego komputerowego znieczulenia. Pamiętaj jednak, że przed koniecznością wykonania zabiegu endodontycznego można się skutecznie uchronić – wystarczy szybko zareagować i zdecydować się na wizytę w Stomatologia Danuta Borczyk.

Nadwrażliwość zębów

Nie tylko zmiany próchnicowe mogą być źródłem bólu zębów. Jak się okazuje, jednym z nich może być również nadwrażliwość uzębienia na temperaturę. W takim przypadku odczuwany jest krótki, przeszywający ból, który występuje w trakcie spożywania zimnych lub ciepłych produktów. Pojawić się może on również w trakcie jedzenia słodyczy. Powodem występowania nadwrażliwości zębów na temperaturę mogą być utrata szkliwa lub odsłonięcie szyjek zębowych w wyniku recesji dziąsłowej. Konieczne jest wtedy podjęcie kompleksowego leczenia w klinice, aby zapobiec pojawieniu się poważniejszych problemów w przyszłości. Ponadto przywrócenie optymalnych warunków w jamie ustnej pozwala znowu cieszyć się pełnią życia i zapomnieć o bólu.

 

Skuteczne leczenie w Stomatologia Danuta Borczyk

Jednym z najważniejszych etapów leczenia jest rozpoznanie źródła problemu. Dlatego w mojej klinice stomatologicznej zorganizowałam prywatne centrum diagnostyczne, które zostało wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia, takie jak tomograf komputerowy czy RTG, pozwalające wykonać w pełni bezpieczne i dokładne badania. Na tej podstawie ocenię stan zdrowia jamy ustnej, dzięki czemu będę mogła zaproponować odpowiednie metody leczenia. Wpłynie to bez wątpienia korzystnie na Twój komfort psychiczny, ponieważ od samego początku zapoznasz się ze wszystkimi etapami terapii. Precyzyjne zaplanowanie wpływa również na skuteczność całego leczenia.

Najczęstszym powodem pojawienia się bólu zęba są zmiany próchnicowe. W takiej sytuacji konieczne jest oczyszczenie zakażonych tkanek, a następnie uzupełnienie powstałych ubytków. Standardowym rozwiązaniem w takim przypadku są wypełnienia światłoutwardzalne. W mojej klinice wykorzystuję również inne metody, które zapewniają znakomite efekty estetyczne i funkcjonalne. Stosuję między innymi wypełnienia wysokoestetyczne – wybierane przez wymagających Pacjentów. Przy większych ubytkach próchnicowych świetnym rozwiązaniem okazują się estetyczne wypełnienia inlay/onlay.

W sytuacji, kiedy doszło do zapalenia miazgi zęba, konieczne jest wykonanie zabiegu endodontycznego. W mojej klinice jest ono niezwykle komfortowe, za co odpowiada amerykańskie znieczulenie komputerowe. Każde leczenie kanałowe w Stomatologia Danuta Borczyk przeprowadzam pod mikroskopem, przez co w wielu przypadkach może zostać wykonane w trakcie 1 wizyty. Wszystko to czyni zabiegi endodontyczne nie tylko niezwykle komfortowymi, ale również skutecznymi. Sukcesem kończy się ponad 95% zakończonych leczeń w mojej klinice stomatologicznej.

Co możesz teraz zrobić?

Zapomnij o domowych metodach uśmierzania bólu zęba – koniecznie udaj się do mojej kliniki stomatologicznej, gdzie rozpoznam źródło problemu i dobiorę odpowiednie metody leczenia. Po wyjściu ze Stomatologia Danuta Borczyk uśmiech już nie będzie schodził z Twojej twarzy . Aby umówić się na wizytę, wystarczy wypełnić formularz albo zadzwonić pod numer 602 232 400.

 

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?