Zęby w 1 dzień

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z bezzębiem jest metoda “Zęby w 1 dzień”. Co to takiego? Czym wyróżnia się ona na tle innych protez?

 

Czym jest metoda “Zęby w 1 dzień”?

Zęby w 1 dzień jest przełomową metodą odbudowy uzębienia, opracowaną przez światowej sławy portugalskiego profesora Paulo Malo. Jest to jedna z najszybszych i najbardziej komfortowych metod stosowanych w przypadku całkowitego bezzębia szczęki lub żuchwy. Tym, co wyróżnia ją spośród innych sposobów, jest możliwość odbudowy całego łuku zębowego przy wszczepieniu zalewie czterech implantów.

 

Jak powstaje proteza metodą “Zęby w 1 dzień”?

Proteza taka jest mocowana na implantach. Są to niewielkie śrubki, które są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy w miejsce korzeni zębowych. Integrują się one z kością – są obrastane przez tkankę kostną i w ten sposób stają się stabilną podstawą, na której mocuje się rekonstrukcję protetyczną.

Pierwszym krokiem jest szczegółowa diagnostyka. Oprócz standardowego przeglądu jamy ustnej kluczowe znaczenie mają badania obrazowe. Używa się najczęściej tomografu, aby uzyskać dokładny trójwymiarowy obraz jamy ustnej Pacjenta. Dzięki temu lekarz może zaplanować rozmieszczenie implantów w taki sposób, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny i bezpieczny. Implanty powinno się wszczepiać w zdrowej jamie ustnej, jeżeli więc w trakcie badań lekarz stwierdzi obecność stanów zapalnych, skieruje Pacjenta na leczenie.

Implantacja jest zabiegiem przeprowadzanym pod znieczuleniem. Jak już zaznaczyliśmy, aby zrekonstruować łuk zębowy tą metodą potrzebne jest wszczepienie czterech implantów. Dwa z nich są wszczepiane pionowo w miejsce zębów przednich, a dwa wszczepia się pod kątem w obszarach bocznych między piątym a szóstym zębem.

Implanty wykonane są najczęściej z tytanu. Są to materiały biokompatybilne, co oznacza, że nie są traktowane przez organizm jak ciała obce. Dzięki temu mogą zintegrować się z tkanką kostną i można zamocować na nich rekonstrukcję protetyczną, która będzie osadzona stabilnie.

 

Piękny uśmiech?
Mamy na to sposób! Kliknij w poniższy przycisk i przekonaj się!

 

“Zęby w 1 dzień” – dlaczego warto?

Jakie zalety ma to rozwiązanie? Jedną z najistotniejszych jest to, o czym wprawdzie już parę razy wspominaliśmy, ale warto powtórzyć i zaakcentować to jeszcze raz – do wykonania protezy całego łuku zębowego wystarczą cztery implanty. Pozwala to zmniejszyć koszty odbudowy uzębienia, a także oszczędzić na czasie, bowiem proteza dzięki temu wykonywana jest szybciej.

Kolejną bardzo dużą zaletą jest to, że protezę tą metodą można wykonać nawet u Pacjentów ze znacznym zanikiem kości. Tak się składa, że braki w uzębieniu sprawiają, iż kość nie jest obciążana podczas żucia pokarmów. Z tego powodu zaczyna ona ulegać stopniowemu zanikowi, czyli atrofii. Stanowi to problem z wielu powodów, ale dla Pacjentów, którzy chcą odbudować uzębienie, jest to dodatkowo przeszkoda w implantacji. Żeby implanty się przyjęły i mogły się stać stabilną podstawą dla protezy, muszą zintegrować się z tkanką kostną. Jeżeli tkanka ta nie występuje w wystarczającej ilości, proces ten nie może zostać przeprowadzony.

 

 

Problem ten jednak można obejść w przypadku protezy wykonanej metodą “Zęby w 1 dzień”. Nawet Pacjenci, u których doszło do znacznego zaniku kości, mogą liczyć na skuteczną implantację. To dlatego, że dwa spośród czterech implantów wszczepia się pod kątem. To daje lekarzowi możliwość takiego zaplanowania rozmieszczenia implantów, aby wykorzystać te miejsca, w których tkanka kostna znajduje się wciąż w wystarczającej ilości.

 

Co możesz teraz zrobić?

Chciałbyś odbudować uzębienie? Są na to sposoby. A w przypadku bezzębia jednym z najlepszych sposobów jest metoda “Zęby w 1 dzień”. Jeśli masz jakieś pytania, wszystkiego dowiesz się na miejscu. Zapraszamy do gabinetu Dr Danuty Borczyk. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 602 232 400 lub wypełniając formularz.

Zadzwoń: +48 602 232 400
EKSPERT RADZI
X
youtube miniaturka filmu
Danuta Borczyk
Dlaczego wizyty kontrolne w leczeniu estetycznym są ważne?